OstaloŽUPANIJSKA MALONOGOMETNA LIGA

Tko je nakon prvog poluvremena derbija 3. kola držao vrh, nije na kraju utakmice; u zadnjoj utakmici kola se raspucao, a tko će drugi...

14. studenog 2022. - 14:10

1. Čibača 9 bodova, 2.-6. Čilipi, Cavtat, Plat, Pridvorje i Lumbarda po 6 bodova, 7.-8. Dunave (utakmica manje) i Ponta (utakmica manje) po 3 boda, 9.-11. Jadran Ljuta (utakmica manje), Riva i Zmaj bez boda.

Čilipi ili Čibača, tko će u slučaju da derbi 3. kola ne završi bez pobjednika ostati sam na vrhu Županijske malonogometne lige? Nakon prvog poluvremena odgovor na pitanje je glasio: Čilipi, ali nakon utakmice: Čibača.

Čilipi su poveli pogotkom Pera Opušića u 6. minuti, Čibača je preokrenula pogodcima Josipa Vidića u 18. i Marka Grgurevića u 22. minuti, a kad su Čilipi zaigrali na sve ili ništa, jurili izjednačenje, Čibača je pogotkom Jurice Prkuta dvije minute prije kraja potvrdila pobjedu.

Pobjedu u derbiju, i biti sam na vrhu, Čibača je zaslužila u sastavu: Jure Lonac, Josip Vidić, Kristijan Prkut, Josip Raguž, Marko Grgurević, Vidan Vidić, Domagoj Prkut, Mateo Kesovija, Gabrijel Curić, Božo Gustin, Toni Soldić i Ante Burum.

Dvije pobjede i jedan poraz, kao Čilipi, imaju Cavtat, Plat, Pridvorje i Lumbarda. U 3. kolu Pridvorje je sa 7:4 dobilo Pontu pogocima Nikše Dragića u 4. i 6., Ivice Obada u 5. i 20., te Marina Zalokara u 22., 28. i 29. minuti, dok su strijelci za Pontu bili Vlaho Grbešić u 5. I 11., Borna Obradović u 16., te Nikša Milković u 30. minuti.

Lumbarda je istim rezultatom, 7:4, dobila Jadran iz Ljute. Pogađali su za sastav s otoka Ivan Tomić u 7., Mario Milina u 7., 17. i 20., Nedo Mušić u 8. i 19., te Dino Špaleta u 25. minuti, a za Jadran Luka Đivanović u 1., Matej Sračić u 12. i 30., te Jakov Trković u 28. minuti.

Plat je s 3:1 bio bolji od Rive. Ante Alerić je pogodio u 3. minuti za vodstvo Plata, koje je poništeno u 22. minuti autogolom Hristijana Georgieva. Minutu poslije izjednačenja Ivan Petrušić je opet doveo u vodstvo Plat čiju je pobjedu potvrdio u posljednjoj, 30. minuti, Mario Falkoni.

Treću sedmicu ovog kola potpisao je Cavtat, koji je sa 7:3 bio bolji od Zmaja pogocima Balda Cicijelja u 4., 9., 16., 20., 26. i 27. minuti, te Josipa Vodopije u 19., dok su za Zmaj pogađali Marko Cvjetković u 18., Đuro Trković u 19. i 24. minuti.

TOP(NIK)

Marko Grgurević iz Čibače vodio sa 7 pogodaka, pogodak manje postigao je Baldo Cicijelj (Cavtat), po pet Nikša Dragić (Pridvorje) i Vlaho Grbešić (Ponta), četiri Josip Vodopija (Cavtat), po tri Pero Opušić (Čilipi),  Ante Alerić (Plat), Mario Milina (Lumbarda) i Marino Zalokar (Pridvorje)…