OstaloPLIVANJE

Tko će ako neće Vlaho Nenadić i Michel Brassard, a mlađi Jugaš je to napravio, a kako drugačije, nego oborivši još jedan državni rekord!

22. prosinca 2022. - 22:28

Dvije medalje za Plivački klub Jug u finalnom bloku trećeg, predzadnjeg dana državnog prvenstva u malom, 25-metarskom bazenu, koje se održava u Rijeci. Obje su bronce u apsolutnoj kategoriji.

Prvu je za dubrovački klub osvojio mlađi junior Vlaho Nenadić na 400 metara slobodno s vremenom 3:48.55, a to je novi mlađe juniorski rekord Hrvatske. Stari je bio u vlasništvu Franka Grgića, kojeg je Splićanin isplivao 2018. godine. Nenadić je plivao 47 stotinki sekunde brže. Zanimljivo, u finalu je išao brže i od juniorskog rekorda Grgića (3:48.59), ali je njega u finalnoj utrci oborio Niko Janković iz Mladosti, koji je osvojio srebro s vremenom 3:47.61.

Mlađi senior Michel Brassard broncu je dohvatio u disciplini 100 metara leptir. Vrijeme 53.86, 26 stotinki sekunde brže išao je srebrni Maro Miknić iz Nevere. Nenadić i Brassard su drugog i trećeg dana osvajali medalje u svakom od četiri dijela prvenstva.

Michel Brassard

Božo Radić/Cropix

Kapekašica Ana Franić, mlađa juniorka, bila je četvrta u finalu apsolutne kategorije na 100 leđno (1:04.96), discipline u kojoj apsolutni (56.87), mlađe seniorski (59.84) i juniorski rekord Hrvatske (59.91) drži još uvijek Dubrovkinja Sanja Jovanović. Druga Kapekašica u A finalu, Hana Muminagić, bila je sedma (1:07.54).

Mlađa juniorka Juga Lara Šurković je zauzela šesto mjesto u A finalu apsolutne kategorije na 50 metara slobodno s vremenom (26.93). Broncu je uzela četiri godine starija članica zagrebačke Dubrave Gloria Galić (26.25). Šurković je bila najmlađa sudionica A finala, dok je u B finalu druga bila Jugašica Maja Perak, također rođena 2009. godine. Junior Juraj Barčot je bio četvrti na 200 mješovito (2:02.68), samo 15 stotinki sekunde sporiji od godinu dana starijeg Noe Kumana, člana Mladosti, koji je osvojio broncu.

Jugova štafeta 4 puta 100 slobodno u sastavu Marko Baletin, Michel Brassard, Juraj Barčot i Vlaho Nenadić s vremenom 3:32.27 bila je šesta u finalu apsolutne kategorije.

Uoči posljednjeg dana prvenstva, petak, 23. prosinca, plivači Juga su peti po uspješnosti u konkurenciji trideset klubova, a u konkurenciji plivačica iz dvadeset i jednog kluba Kapekašice su na 14., a Jugašica na 18. mjestu.

Inače, Jug uoči zadnjeg dana prvenstva ima pet zlatnih, tri srebrne i devet brončanih medalja, a KPK srebro i dvije bronce.

24. travanj 2024 17:59