OstaloMALI NOGOMET |

ŠTO NIJE USPIO SQUARE, JEST OLMISSUM Žarko Luketin je kralj, skinuo je krunu s glave makarskom sastavu usred Makarske!

16. srpnja 2020. - 22:22
Olmissum je u premijernoj prvoligaškoj sezoni, u tek petoj postojanja kluba, postao prvak Hrvatske! Omišani slave. Dobili su finale u gostima, u domu branitelja naslova, odlučivali su šesterci, te Novo vrijeme Apfel nije uspjelo doći do trećeg ukupno i trećeg uzastopnog naslova najboljeg.

Omišani su ove sezone igrali oba finala. Što nisu uspjeli u Kupu Hrvatske, Uspinjača Gimka je uzela 'kantu' (točnije obranila naslov), jesu u prvenstvu iako su u doigravanje za prvaka ušli s druge pozicije.

Valerije Jurić je zatresao već u 1. minuti okvir gola domaćina, a u 2. minuti mrežu te se Olmissum prvi radovao u finalu. U 5. minuti je bio jedan na jedan u oči s Filipom Baškovićem, ali je ovaj put uspješniji bio vratar Novo vrijeme Apfela. Jurić je prošle sezone izgubio finale u dresu Vrgorca od sastava iz Makarske, koji je u sezoni 2017./18. do prvog naslova stigao pobjedom u finalu protiv Splita.

Statistika prvog poluvremena velikog finala: Novo vrijeme Apfel – Olmissum 20:10 u udarcima na gol, 11:6 u udarcima u okvir gola, dok je Žarko Luketin (Olmissum) imao 11 obrana, a Filip Bašković (Novo vrijeme Apfel) 5.

Domaćin je izjednačio u 33. minuti nakon akcije Saša Babić – Pulinho  – Igor Osredkar, koji je poslao loptu u mrežu. Dvije minute poslije domaćin vodi – Lucas je tukao, Kazazić skrenuo loptu u mrežu. U 38. minuti Olmissum je zaigrao na sve ili ništa, te uspio izjednačiti (Kustura je dobio loptu, sam pred golom). Sjajni Brazilac Lucas, koji nastavlja karijeru u Španjolskoj, zatresao je okvir gola Omišana 54 sekude prije kraja 40. minute.

Statistika nakon drugog poluvremena velikog finala: Novo vrijeme Apfel – Olmissum 42:22 u udarcima na gol, 24:13 u udarcima u okvir gola, dok je Žarko Luketin (Olmissum) imao 22 obrane, a Filip Bašković (Novo vrijeme Apfel) 11.

Što domaćin nije uspio 54 sekunde prije kraja drugog poluvremena, jest nakon 54 sekunde igre u prvih pet minuta produžetka. Duje Bajrušović je asistent, a Vedran Kazazić strijelac. Potom Lucas po tko zna koji put na utakmici trese okvir gola Olmissuma. Omišani su izjednačili 50 sekundi prije kraja (opet se rizik isplatio).

Statistika nakon produžetka velikog finala: Novo vrijeme Apfel – Olmissum 47:29 u udarcima na gol, 27:19 u udarcima u okvir gola, dok je Žarko Luketin (Olmissum) imao 24 obrane, a Filip Bašković (Novo vrijeme Apfel) 16.

Junak Olmissuma u pedeset minuta igre - Žarko Luketin - bio je junak i u odluci na šesterce. Obranio ih je dva od tri! Ukupno 26 obrana u finalu!

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA HRVATSKE
Četvrtfinala, utorak, 7. srpnja, Omiš:
Olmissum (2) – Vrgorac (7) 6:1, Zagreb: Futsal Dinamo (3) – Uspinjača Gimka (6) 4:2 nakon produžetka, srijeda, 8. srpnja, Makarska: Novo vrijeme Apfel (1) - Alumnus (8) 3:0, Dubrovnik: Square (4) - Crnica (5) 7:3 nakon produžetka. Polufinala, nedjelja, 12. srpnja, Omiš: Olmissum - Futsal Dinamo 1:0, ponedjeljak, 13. srpnja, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Square 5:2.

FINALE Novo vrijeme Apfel – Olmissum 3:3 / nakon penala 4:5
MAKARSKA
Četvrtak, 16. srpnja. Gradska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Nikola Jeić (Ribić Breg) i Sendi Soldatić (Potpićan). Delegat: Tihomir Grabovac (Proložac Donji).
Strijelci: 0:1 Jurić (2), 1:1 Osredkar (33), 2:1 Kazazić (35), 2:2 Kustura (38), 3:2 Kazazić (41), 3:3 Horvat (50)
Šesterci, prva serija: 4:3 Lucas, 4:4 Juretić, druga serija: 4:4 Osredkar (obrana Luketin), 4:5 Kustura, treća serija: 4:5 Kazazić (obrana Luketin)
NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Vuković, Lasić, Pulinho - Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Horvath, Babić. Trener: Teo Strunje.
OLMISSUM: Luketin, Perišić, Jurić, Mišerda, Pavić – Bilandžić, Baučić, Galić, Kustura, Jurlina, Horvat, Juretić, Kolobarić, Sekulić. Trener: Duje Maretić.