OstaloEUROPA CUP STOLNOTENISAČA

ŠTETA, BAŠ ŠTETA ŠTO 'PITURI' NISU PROŠLI Pamtit će se oba ogleda trećeg kruga, a oba su nakon 2:1 za Libertas Marinkolor pripala prvom nositelju...

9. studenog 2019. - 22:07
Postoje mečevi koji se pamte, o kojima će se pričati godinama, a to su po svemu sudeći, s obzirom na rezultatsku neizvjesnost i kvalitetu suparnika, oba ogleda trećeg kruga Europa Cupa koja je Libertas Marinkolora odigrao protiv austrijskog Solex Consulta iz Wiener Neustadta. Protiv prvog nositelja trećeg kruga vodili su u oba meča s 2:1, ali nisu uspjeli doći do pobjede iako su bili vraški blizu tome...

U Gospinom polju su odlučivali igrači koji nisu igrali u prvom meču - Tomislav Japec i Ali Al Kadrawi, a opet, kao i prije sedam dana u Austriji, meč je otišao u maksimalnih pet ogleda, a u toj petom odlučujućem iskusnom 'Pituru' je trebala pobjedu 3:0 ili 3:1, a gostu dva seta. Al Kadrawi je uspio dobiti prvi set (11:7), potom i drugi (11:9), te je bilo jasno kako u četvrti krug Europa Cupa ide ipak prvi favorit, a ne hrvatski doprvak. Japec je nakon toga dobio treći set (11:9), ali ne i četvrti set te je Solex Consult dobio i uzvrat s 3:2.

Redom, u maloj dvorani u Gospinom polju, koju su ispunili navijači Libertas Marinkolora, sviralo se i pjevalo od prvog do zadnjeg poena, Miho Simović je dobio Al Kadrawija s 3:1 (11:5, 10:12, 12:10, 11:7) te su 'Pituri' poveli 1:0 Nakon toga je Tomas Konecny izjednačio na 1:1. Bio je s 3:0 (13:11, 11:8, 11:8) bolji od Japeca, a nakon toga Dragutin Šurbek je s 3:0 (12:10, 11:6, 11:8) savladao Bornu Kovača, Varaždinca u redovima sustrijske momčadi te je Libertas Marinkolor opet bio na korak do senzacije. Prvu meč loptu je imao Simović, ali nije uspio dobiti Konecnyja. Čeh je slavio s 3:1 (11:9, 11:8, 3:11, 11:5) i nakon toga 'ili, ili' Japec i Al Kadrawi s tim da su gostu trebala dva seta za prolaz dalje jer je u prvoj meču u svom domu u Wiener Neustadtu bio bolji s 3:2 te 12:10 u setovima... (tv).

19. travanj 2024 21:38