OstaloMALI NOGOMET |

PRVI DIO PRVE LIGE ZAKLJUČUJE SE U GOSPINOM POLJU Samo jedna ostala, samo jedna ostala....

16. prosinca 2020. - 11:19
Haron Džanković (Square) u 35. minuti šalje loptu glavom u mrežu Crnice za konačnih 5:0 u utakmici 9. kola Prve hrvatske lige foto: Tonči Vlašić
Vrgorac je dobio Osijek Kelme usred Osijeka u prvoj od dvije zaostale utakmice 7. kola, te prepustio začelje osječkom prvoligašu. Derbi donjeg doma bio je bogat pogotcima - deset. Vrgorac je vodio 1:0, 3:1, 5:3, te na kraju pogodio za konačnih 6:4 u 37. minuti, tri minute prije kraja. Osijek Kelme niti jednom nije bio u prednosti, samo je dva puta uspio izaći iz minusa (1:1 i 3:3), ali ne i treći put. Pet minuta prije kraja stigao je na pogodak zaostatka (4:5)...

Tako su se Vrgorac i Osijek Kelme pridružili Olmissumu, Novo vrijeme Apfelu, Futsal Dinamu, Crnici, Uspinjači Gimki i AFC Universitasu, zaključili prvenstvenu 2020. godinu, a to isto će danas učiniti i preostala dva prvoligaša. U Gospinom polju se igra posljednja utakmica prvog dijela, drugi zaostatak iz 7. kola. Square dočekuje Alumnus.

Square ima priliku pobjedom se bodovno izjednačiti na drugom mjestu s Novo vrijeme Apfel, Alumnusu tri boda donose skok s predzadnjeg, devetog mjesta na šesto. Ukoliko završi bez pobjednika, i jedni, i drugi bi napravili korak naprijed na tablici. Square je dobio pet od osam utakmica u prvom dijelu, sve četiri kod kuće (AFC Universitas, Osijek Kelme, Olmissum i Crnica), Alumnus ima dvije pobjede, dva remija i četiri poraza, u gostima bod (Vrgorac) i dva poraza (Uspinjača Gimka i Futsal Dinamo). Square je u napadu uspješniji od Alumnusa za pogodak, postigao ih je 20, a Alumnus 19, dok je u obrani dosta uspješniji - primio je devet pogodaka manje (18 naprema 27).

Najbolji strijelac Squarea je Haron Džanković s 5 pogodaka, a prvi topnik Alumnusa Dario Markić sa 7 pogodaka.

Za Alumnus od ove sezone nastupa 22-godišnji Dubrovčanin Matej Perović, koji je prvoligaški debi imao u dresu Squarea, i to u posljednjem kolu prvog dijela prošle sezone. Ukupno je za Square u Prvoj ligi nastupio četiri puta. Potom je prešao u drugoligaša Omblu, ali nije igrao jer se drugoligaška natjecanja nisu nastavila, već je sezona zaključena. Ovo ljeto je odlučio nastaviti studirati u Zagrebu, dobio je priliku trenirati s Alumnusom, te ostao. Neki dan protiv AFC Universitasa postigao je svoj prvi prvoligaški pogodak.

Utakmica Square - Alumnus Sesvete igra se u Gospinom polju iza zatvorenih vrata ove srijede, 16. prosinca, od 18 sati.

1. Olmissum 22 boda / 9 utakmica (33:11), 2. Novo vrijeme Apfel 18 bodova / 9 utakmica (24:15), 3. Futsal Dinamo 15 bodova / 9 utakmica (22:16), 4. Square 15 bodova / 8 utakmica (20:18), 5. Crnica 14 bodova / 9 utakmica (23:28), 6. Uspinjača Gimka 10 bodova / 9 utakmica (28:29), 7. AFC Universitas 8 bodova / 9 utakmica (18:23), 8. Vrgorac 8 bodova / 9 utakmica (31:28), 9. Alumnus Sesvete 8 bodova / 8 utakmica (19:27), 10. Osijek Kelme 6 bodova / 9 utakmica (26:39).