Prva pobjeda Jadrana, koji više nije zadnji, a deveta u nizu Pridvorja, Čibača do pobjede nakon 0:2, Riva pomogla lideru...

20. veljače 2023. - 23:57

Narasla je prednost vodećeg Pridvorja u odnosu na Čilipe, koje drže drugo mjesto, a ostala je ista u odnosu na treću Lumbardu, koja ima utakmice manje od vodećeg dvojca. Ona je bila slobodna u drugom dijelu, a što čeka do kraja Pridvorje i Čilipe. Pridvorje već u idućem kolu.

Pridvorje ima osam bodova više od Čilipa, a devet od Lumbarde. Čibača je četvrta s jedanaest bodova zaostatka... Šest utakmica imaju još odigrati Pridvorje, Čilipi i Čibača, a sedam Lumbarda. Pridvorje je nanizalo devet pobjeda. Drugi ni blizu takvog učinka.

U 15. kolu sa 7:2 je lider dobio Dunave. Je li pogađao prvi topnik lige Baldo Cicijelj? Jest. Koliko puta? Jednom. Ivica Obad je bio najraspoloženiji. Tri puta je tresao mrežu Dunava, a osim Cicijelja po jedna pogodak u dvanaestu pobjedu ugradili su i Marino Zalokar, Antun Šmanjak i Ivan Pulić. Jurica Ivanković i Mateo Miladin su bili strijelci za Dunave.

Lumbarda je uspješno odradila zaostatak iz 11. kola, sad kad je u 15. kolu slobodna. Dobila je u Korčuli Plata s 4:2. Mario Milina, Ivan Tomić, Antonio Ivanković i Dino Špaleta strijelci za Lumbardu, a za Plat je oba pogotka postigao Ante Alerić. Plat će utakmice 15. kola protiv Ponte odigrati u četvrtak, 23. veljače.

Čilipi – Riva 4:4. Niko Drobac je doveo Čilipe u vodstvo u 6. minuti, Tomislav Storelli je poravnao u 13. minuti. Čilipe opet vode pogotkom Pera Opušića u 16. minuti. Nikola Kristić je u 19. minuti izjednačio na 2:2. Ponovno Pero Opušić, i to u 23. minuti, i opet vode Čilipi. Sad s 3:2. Nakon toga Ivan Milić u 24. i Jurica Prkačin u 27. pogađaju za preokret, vodstvo Rive. Svojim trećim pogotkom Pero Opušić je potpisao konačni rezultat utakmice dvije minute prije kraja utakmice, u 28. minuti.

U derbiju začelja Jadran Ljuta je s 5:1 svladao Zmaj, te mu prepustio začelje. Dva pogotka u prvoj pobjedi Jadrana ove sezone postigao je Jakov Trković, a po jedan Matija Benčak, Marin Mortižija i Luka Anđelinić, dok je Ivica Bratičević bio strijelac jedinog pogotka Zmaja. Jadran je vodio sa 4:0... U prvom dijelu sezone bilo je bez pobjednika, Zmaj – Jadran Ljuta 5:5.

Osim što se igralo na Korčuli, te na Grudi, igralo se i na Mljekari gdje je Cavtat vodio s 2:0, ali su na kraju bodovi ostali u Župi dubrovačkoj. Čibača je bila bolja s 4:3. Denis Hasanović dva puta i Aldin Sarić su bili strijelci za Cavtat, dok su za Čibaču pogađali Marko Grgurević, Josip Vidić, Mateo Kesovija i Toni Soldić. Grgurević je sad na učinku od 18 pogodaka, dva više je postigao Cicijelj. Toni Miljanović (Čilipi) ostao je na 16 pogodaka, Mateo Miladin i Pero Opušić su na diobi četvrtog mjesta s 14 pogodaka...

ŽMNL

Poredak: 1. Pridvorje 37 bodova/14 utakmica (64:30), 2. Čilipi 29 bodova/14 utakmica (60:34), 3. Lumbarda 28 bodova/13 utakmica (57:43), 4. Čibača 26 bodova/14 utakmica (51:43), 5. Cavtat 20 bodova/14 utakmica (56:46), 6. Plat 19 bodova/13 utakmica (41:31), 7. Ponta 18 bodova/12 utakmica (38:40), 8. Dunave 16 bodova/13 utakmica (37:44), 9. Riva 14 bodova/14 utakmica (39:55), 10. Jadran Ljuta 4 boda/13 utakmica (34:73), 11. Zmaj (kažnjen oduzimanjem jednog boda) 3 boda/14 utakmica (27:38).

Četvrtak, 23. veljače, posljednja utakmice 15. kola, Čibača, 19 sati: Plat – Ponta, subota, 25. veljače, Gruda, 17 sati: Dunave – Plat, 18 sati: Zmaj – Lumbarda, 19 sati: Čibača – Jadran Ljuta, 20 sati: Riva – Cavtat, 21 sat: Ponta – Čilipi, slobodno je Pridvorje.

18. travanj 2024 16:30