OstaloMALI NOGOMET |

PRAZNIH RUKU PODNO BIOKOVA Šteta, Zoran Primić je bio sjajan, te je Squareu malo nedostajalo da osvoji bod u Makarskoj

4. prosinca 2020. - 19:41
Gotovo godinu dana od 4:3 pobjede usred Makarske, a četiri i pol mjeseca od poraza u polufinalu doigravanja za prvaka, koji je pripao s 5:2 domaćinu, poraz Squarea podno Biokova. Derbi 8. kola Prve hrvatske lige dobilo je s 3:1 Novo vrijeme Apfel, prvak Hrvatske 2018. i 2019. godine.

Nakon samo 90-ak sekundi igre poveo je makarski sastav. Vedran Kazazić je zaključio uspješno akciju domaćina. Nije Square bio bez prilika u prvom poluvremenu. Domaćin je najviše problema imao kako zaustaviti kapetana Squarea Hrvoja Cvjetkovića. Pamte se zatim udarci prema vratima domaćina Luke Vuletića, Harona Džankovića, Antonia Konsua, Damjana Šulića...

U nastavku, u 26. minuti, velika prilika za izjednačenje, najveća do tog trenutka. Malo je nedostajalo da Josip Nebergoj zatrese mrežu Novo vrijeme Apfel. Zoran Primić na vratima Squarea je krivac, kad Square nije iskoristio svoje prilike, što domaćin nije stigao do osjetne prednosti. U 33. minuti Cvjetković je 'slomio' Duju Bajruševića, te s 9, 10 metara, iskosa, zakucao za 1:1, a niti 20-ak sekundi nakon primljenog pogotka, novi pogodak domaćina. Primić je upisao novu obranu, a odbijenu loptu Bajrušović je poslao u mrežu (2:1). Potom velika prilika za Kazazića za 3:1, ali velika, sjajna obrana Primića.

Square je u zadnje tri minute zaigrao na sve ili ništa, kakve prilike su imali Damjan Šulić i Gordan Dumančić za 2:2. Filip Bašković, vratar domaćih, bio je sjajan u tim trenucima. Potom je nastavio Square napadati, a domaćin braniti te čekati pogrešku 'crveno plavih'. Kad ju je dočekao, Igor Osredkar je pogodio nebranjeni gol gostiju za konačnih 3:1.

Square nije razočarao. Odigrao je još jednu dobru utakmicu.

U ukupno dvadeset međusobnih utakmica klub iz Makarske je uspješniji od Squarea. Dobio je deset utakmica, četiri su završile bez pobjednika, a šest puta je slavio Square. U Makarskoj devet pobjeda domaćina, jedan remi i dvije pobjede 'crveno plavih'.

SEMAFOR 8. kolo
Petak, 4. prosinca, Makarska:
 Novo vrijeme Apfel – Square 3:1, Zagreb: Uspinjača Gimka – Futsal Dinamo 3:6, subota, 5. prosinca, Šibenik: Crnica – Vrgorac (19 sati), Omiš: Olmissum – Osijek Kelme (20 sati), nedjelja, 6. prosinca, Zagreb: Alumnus Sesvete – AFC Universitas.

1. Olmissum 16 bodova / 7 utakmica (24:9), 2. Novo vrijeme Apfel 15 bodova / 8 utakmica (22:14), 3. Futsal Dinamo 12 bodova / 8 utakmica (19:15), 4. Square 12 bodova / 6 utakmica (15:11), 5. Crnica 11 bodova / 7 utakmica (18:20), 6. AFC Universitas 7 bodova / 7 utakmica (14:18), 7. Alumnus Sesvete 7 bodova / 6 utakmica (15:21), 8. Uspinjača Gimka 6 bodova / 7 utakmica (17:25), 9. Osijek Kelme 5 bodova / 6 utakmica (16:21), 10. Vrgorac 5 bodova / 6 utakmica (12:18).

U utorak, 8. prosinca, s početkom u 18 sati Square u Zagrebu igra zaostalu utakmicu 6. kola kod Uspinjače Gimke.

Raspored 9. kola, posljednjeg prvog dijela, 11., 12. ili 13. proslinca, Vrgorac: Vrgorac – Olmissum, Zagreb: Futsal Dinamo – Alumnus Sesvete, Dubrovnik: Square – Crnica, Split: AFC Universitas – Novo vrijeme Apfel, Osijek: Osijek Kelme – Uspinjača Gimka.
20. travanj 2024 06:50