OstaloMALI NOGOMET: DRUGA HRVATSKA LIGA - JUG

PLOČANI DRUGI Porto Tolero u derbiju porazio Hajduk

Piše Antonio Vojvodić
6. ožujka 2017. - 17:32

Porto Tolero slavio je u derbiju protiv Hajduka u Splitu sa 6:2 i sada je na drugom mjestu sa samo bodom zaostatka za Kijevom. Pločani su nakon 12 minuta igre imali uvjerljivo vodstvo od 4:0, redom su mrežu Hajduka pogađali Marin DžekoMatko Krilić, Josip Stjepanović te još jednom Krilić. Splićani su uspjeli postići pogodak, ali Porto Tolero s nova dva pogotka rješava pitanje pobjednika. Svoj treći pogodak upisao je Krilić, a u strijelce se upisao i Marijo Batinović.

Malonogometaši Dube Konavoske bili su jako blizu bodova protiv Crnice. Gosti su na poluvremenu vodili s 5:1, već su svi pomislili da se sprema debakl Konavljana, ali domaći igrači u drugom poluvremenu postižu tri pogotka u nizu i dolaze na 5:4 šest minuta prije kraja. Dodajmo kako su u tom periodu promašili i dva 'mrtvaca'. Kada je Duba stiskala da izjednači do pogotka ipak dolazi Crnica iz udarca s deset metara. U zadnjim sekundama utakmice Pero Ševo smanjuje također iz udarca s deset metara i postavlja konačnih 5:6. Maro Kalauz i Pero Ševo postigli su po dva pogotka za domaću ekipu.

Duba je predzadnja, 11., iza nje je samo Ustanik s osam bodova. U sljedećem, 15. kolu Konavljani idu Hajduku, a Pločani igraju kod kuće s MNK Jezera, koji je peti trenutačno.

Hajduk - Porto Tolero  2:6
0:1 Džeko (4), 0:2 Krilić (5), 0:3 Stjepanović (6), 0:4 Krilić (12), 1:4 Laura (17), 1:5 Krilić (33), 1:6 Batinović (33), 2:6 Andrijašević (35)
Porto Tolero: Marijo Batinović, Marin Džeko, Ivan Arar, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Matej Marević, Tomislav Domić, Zvonimir Barbir, Zlatko Kušurin, Josip Pear, Dejan Rašić.

Duba Konavoska - Crnica  5:6
0:1 Perišić (2), 0:2 Žumberac (2), 1:2 Ševo (4), 1:3 Radman (10), 1:4 Vukičević (11), 1:5 Mijat (12); 2:5 Kalauz (23), 3:5 Kalauz (29), 4:5 Dadić (33), 4:6 Šamija (39 - 10m), 5:6 Ševo (40- 10m)
Duba Konavoska: Biočić, Ševo, Milković, Šandrk, Nađ, Bogdanović, Čupić, Dadić, Kalauz, Šandrk, Tomić, Perić, Korić, Grgurević.