OstaloMALI NOGOMET

OMBLA SLAVILA KOD BAČVICA Prva utakmica u drugom razredu i prva pobjeda!

8. listopada 2019. - 12:16
Ombla, prošle sezone prvak Županijske lige, pobjedom u gostima počela je nastup u većem rangu - južnoj skupini Druge hrvatske lige, ujedno svom prvom nastupu među drugoligašima u povijesti kluba koja se piše od 2007. godine. Slavila je sa 4:1 kod Bačvica.

Domaćin je nakon prvih 20 minuta imao prednost, a u nastavku, u posljednjih 12 minuta, četiri pogotka jedinog predstavnika Dubrovačko-neretvanske županije u drugom razredu. Antonio Noković je izjednačio u 28. minuti, Ivo Vlahušić u idućoj pogodio za 2:1, u 36. minuti Leo Bogdanović je bio strijelac za 3:1, a četvrti je mrežu Bačvica zatresao Antonio Drašković u 38. minuti.

Bačvice i Ombla su prošle sezone bili suparnici u kvalifikacijama za Drugu hrvatsku ligu – jug. Tada su Bačvice na svom terenu bile bolje s 5:2, dok je Ombla u Mokošici slavila s 3:2 nakon što je vodila s 3:0.

Povijesnu prvu utakmicu u drugom razredu Ombla je odigrala u sastavu: Matija Zore, Marko Ilić, Ivo Vlahušić, Antonio Noković, Antonio Drašković, Leo Bogdanović, Frano Vlahušić, Andro Drašković, Hrvoje Bogdanović, Toni Bačić, Mateo Vodopić i Dominik Gustin.

U utakmici kojom je otvorena nova sezona u južnoj skupini Druge hrvatske lige čak 21 pogodak – Trogir je s 12:9 kod kuće dobio Hajduk. Ostali rezultati 1. kola: Jezera – Šibenik 1983. 5:3, Torcida – Konoba Tomić 5:3, Kijevo – Mejaši 8:3, Heroji 2007. – Murter 1:3.

U 2. kolu Ombla je domaćin momčadi Jezera (dvorana Osnovne škole Mokošica, subota, 12. listopada).
20. travanj 2024 16:42