OstaloMALI NOGOMET |

NOVIH, LIJEPIH 40 MINUTA SQUAREA Kad se dobije izravni suparnik, to vrijedi više od tri boda!

16. listopada 2020. - 19:01
Zna se glavni cilj Squarea nakon što je ostao bez gotovo svih udarnih igrača, a nije kupovao, kao što je to radio u protekle dvije sezone, te je nova pobjeda, nakon AFC Universitasa je kod kuće pao i Osijek Kelme, zlata vrijedna.

Osijek Kelme je sastav koji će se boriti da ne ponovi sezonu 2018./19. kad je ispao u niži rang, i kad je tako, bodovi protiv takvih sastava duplo vrijede. Uz to je uspjeh izražen s lijepa tri pogodaka razlike, a i to je razlog dodatnog zadovoljstva u Gospinom polju.

Navijači Squarea, koji su zauzeli označena mjesta na tribinama, jedan, pa trči, trči, drugi, i tako, 'cik, cak', daleko jedan od drugog zbog epidemioloških mjera, pljeskali su prvi put već u 5. minuti. Haron Džanković je pogodio baš sjajno. Baš, baš sjajno. Zatim je mrežu osječkog sastava šest minuta poslije zatresao i Antonio Konsuo, pa dvije minute kasnije, u 13. minuti, opet Džanković, te minutu poslije Luka Vuletić. I taj pogodak pod gredu iz trka bio je kruna odlične akcije. Damjan Šulić je u 'letu' primio loptu, te servirao za Vuletića. Nepunih pet minuta prije kraja utakmice, u 36. minuti, Osijek Kelme je ublažio poraz (Vitor De Lima). Bio je to jedini pogodak u nastavku. Armando Kajfeš, igrač Osijek Kelmea, dobio je u 26. minuti drugi žuti, te je morao u svlačionicu.

Ne možemo se oteti dojmu kako je Osijek Kelme za prikazano, pogotovo u drugom dijelu prvog poluvremena, trebao biti nagrađen s najmanje još jednim pogotkom. Ali nekoliko puta je sjajno obranio Zoran Primić, jednom je loptu izbio na putu do mreže Konsuo, plus nekoliko puta su se igrači Squarea 'bacili na glavu' te blokirali pokušaje gostiju.

Najvažnije za 'crveno plave' nakon trećih 40 minuta sezone su nova tri boda na kontu, ukupno 6 od 9 u prvih 120 minuta sezone, te ne čudi pljesak na kraju utakmice s tribine za ekipu Hansa Matića, Mata Cvjetkovića, Gordana Duvančića...

Prva HMNL-a, 3. kolo: Square - Osijek Kelme 4:1 foto: Tonči Vlašić

Kapetan Hrvoje Cvjetković je protiv Osijek Kelmea upisao 300. nastup za Square, a Zoranu Primiću je ovo bila dvjestota utakmica na vratima dubrovačkog malonogometnog kluba.

SEMAFOR 3. kolo
Petak, 16. listopada, Dubrovnik
: Square – Osijek Kelme 4:1, Zagreb: Uspinjača Gimka – Crnica 3:5, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Vrgorac 1:4, subota, 17. listopada, Zagreb: Alumnus Sesvete – Olmissum, Split: AFC Universitas – Futsal Dinamo,

1. Olmissum 6 bodova (10:0), 2. Square (utakmica više) 6 boda (8:6), 3. Novo vrijeme Apfel (utakmica više) 6 bodova (8:7), 4. Crnica 6 bodova (8:9), 5. Alumnus Sesvete 4 boda (9:6), 6. Vrgorac 4 boda (7:9), 7. Futsal Dinamo 3 boda (5:3), 8. Uspinjača Gimka (utakmica više) 3 boda (9:12), 9. AFC Universitas bez boda (3:6),10. Osijek Kelme (utakmica više) bez boda (7:16).