Najviše pogodaka u utakmici koja je završila bez pobjednika, trojica prskočila dojučerašnjeg lidera

7. siječnja 2023. - 22:57

Ukupno 36 pogodaka u pet utakmica 9. kola, 28 ih je viđeno u dvorani Osnovne škole Gruda, a 6 Pod balonom u Korčuli. Prosjek – 7,2 po utakmici. Najviše pogodaka u prvom kolu u 2023. godini viđeno je u jedinoj utakmici koja nije imala pobjednika, Čibača – Riva Slano 5:5. Uzbuđenja napretek.

Prvi od ukupno deset pogodaka postignut je u prvoj minuti, i to je strijelac bio prvi topnik lige Marko Grgurević. Njegov 17. pogodak. Riva je potom povela s 2:1, a nakon što je Čibača izjednačila na 2:2, imala je u dva navrata i dva pogotka prednosti (4:2, te 5:3). Ali, na kraju se Čibača držala za glavu jer je nakon izjednačenja na 5:5 imala dvije velike prilike za pobjedu.

Josip Vidić je izjednačio rezultat na 2:2, Kristijan Prkut smanjio na 3:4, a Toni Soldić pogodio za 4:5 i konačnih 5:5. To su uz Grgurevića bili strijelci za Čibaču, a za Rivu je Tomislav Storelli postigao tri (7., 20. i 26. minuta), a Ivan Milić dva pogotka (12. i 18. minuta). Čibača je ostala bez Grgurevića u 17. minuti (drugi žuti).

Čibača je tako ostala bez vrha, a preskočili su je, ni manje, ni više, nego tri sastava. Pridvorje je sad usamljeno na vrhu s 19 bodova, Lumbarda i Ponta imaju po 18, Čibača je na 17 bodova, Čilipi imaju 15, Cavtat 14, a Plat 13 bodova. Cavtat ima utakmicu više u odnosu na spomenute. Čilipi su bili slobodni ovo kolo, Riva je slobodna u 10., a Cavtat u 11. kolu.

Dunave i Riva su na osmom odnosno devetom mjestu s po 7 bodova, a na desetom i posljednjem jedanaestom mjestu su Jadran Ljuta i Zmaj, koji su bez pobjede, a koji su međusobno odigrali bez pobjednika, međutim, Zmaj je zbog neodlaska na utakmicu protiv Lumbarde kažnjen oduzimanjem jednog boda te je na posljednjem mjestu bez boda.

Pridvorje je s 4:1 dobilo Jadran iz Ljute. Paulo Vukić je postigao dva, a Ivo Vukić i Marino Zalokar po jedan pogodak, dok je strijelac za Jadran bio Jakov Trković (izjednačio je na 1:1, bio je to rezultat prvog poluvremena, koji je svijetlio na semaforu sve do tri minute prije kraja utakmice).

U Korčuli Dunave su pet minute prije kraja vodile s 2:1, ali je Lumbarda slavila s 4:2. Mario Milina je doveo sastav s otoka u vodstvo u 4. minuti. Potom u 11. minuti autogol za 1:1 (Ivan Tomić), a u 20. minuti Pavo Kuliš je strijelac za vodstvo Dunava. Izjednačio je u 25. minuti Mario Stojan, minutu poslije je 3:2 za Lumbardu (Antonio Ivanković), a minutu poslije trećeg domaćin je postigao i četvrti pogodak (drugi pogodak Miline).

Program na Grudi otvorili su Zmaj i Ponta, koja je bila bolja s 5:3. Zmaj je poveo pogotkom Đura Trkovića u 5. minuti, vodio s 2:1 pogotkom Pava Macana u 17. minuti, izjednačio na 3;3 drugim pogotkom Đura Trkovića, ali… Nikša Milković je u 12. minuti izjednačio na 1:1, Niko Butijer u 20. minuti na 2:2, Antonio Lang je pogodio u 21. minuti za prvo vodstvo Ponte (3:2), Ivo Mostahinić je u 28. minuti bio strijelac za 4:3 Ponte, a Neven Dadić je u posljednjoj, 30. minuti, naciljao za konačnih 5:3.

Pogodak manje viđen je u utakmici Plat – Cavtat 3:4. Plat je poveo u 2. minuti prekrasnim pogotkom Ante Alerića, a već u 8. minuti vodio s 2:0 (Danijel Sentić). Nakon prvog pogotka Cavtata (Denis Hasanović u 11. minuti), Ivo Matić je bio strijelac u 12. minuti za 3:1. Nakon toga na scenu je stupio Baldo Cicijelj, koji je pogađao u 15., 21. i 22. minuti, te odveo Cavtat do pobjede. Cicijelj je na učinku od 14 pogodaka, ima tri manje od Grgurevića te drži drugo mjesto liste strijelaca.

Inače, prethodno 8. kolo, posljednje u 2022. godini, bilo je pogocima najbogatije - 42 ili 8,4 po utakmici.

Čibača - Riva Slano 5:5