OstaloODBOJKA (Ž)

‘Ludih’ 13 dana Dubrovnika, dobile sve četiri od čega čak tri u gostima, te začelju rekle: Zbogom!

11. ožujka 2023. - 17:58

Mia Obradović, Matea Vuletić, Hana Dilberović, Nina Jakić, Manuela Karač, Laura Prkačin, Lucija Svetac, Marija Kristić, Doris Buzolić, Ivana Bupić, Ema Šušić, Nika Hajdić, Gabriela Stipanović i Iva Maslać pod vodstvom trenera Leonarda Barića nastavile su svoj pobjednički niz u drugom razredu.

U nepuna dva tjedna, točnije, u 13 dana, odigrale su četiri utakmice i dobile sve četiri od čega tri u gostima, te rekle začelju: ‘Zbogom!’, i pojurile prema sredini tablice.

Da, prije 14 dana zadnje, jedanaeste, a sad zadnji Zadar ima četiri pobjede manje, predzadnja Drenova dvije pobjede manje, a HAOK Zagreb i Pula po jednu pobjedu manje. Dobile su dubrovačke odbojkašice u zadnja četiri kola HAOK Zagreb i sad Pulu u njihovom domu, svladale su Sinj usred Sinja, koji je u gornjem domu, a prošlo kolo kod kuće Drenovu. I ne misle stati na tome, pogotovo jer dolazi Zadar idućeg vikenda.

Danas kod Pule pjesma u prvom setu. Uvjerljiv Dubrovnik, koji je za 18 minuta igre bio bolji 25:14. Dobio je i drugi set, ne tako uvjerljivo, ali ga je dobio nakon 24 minuta igre – 25:22. Stoji, Pula je u trećem bila baš bolja – 25:13 nakon čega je krenula odlučujuća bitka za domaće, hoće li ostati u igri za pobjedom, ili će Dubrovnik zaključiti u četvrtom setu priču. Vodio je Dubrovnik 11:7, Pula sa 17:15, ali je okrenula dubrovačka ekipa – 16, 17, 18, 19, 20! Imala jee 24:22, imala 25:24, ali je Pula nakon 29 minuta stigla do 28:26 i izjednačila na 2:2.

I onda, ili-ili, a u tom petom odlučujem setu za pet je bio Dubrovnik! Dobio set s 15:6 i slavi!