OstaloMALI NOGOMET

Kakva eksplozija oduševljenja u Gospinom polju kad je u 3. minuti Duvančić prekinuo sjajan niz Luketina, te nekompletni Square poveo, ali...

13. svibnja 2022. - 21:48
Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske: Square - Futsal Pula (Gospino polje slavi pogodak Gordana Duvančića za 1:0 u 3. minuti)Tonći Plazibat/Cropix

BITKA ZA FINALE

Square – Futsal Pula 3:4

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 900. Suci: Mario Lulić (Gospić) i Mateo Šimunov (Zadar), treći sudac: Marijan Šimatović (Gospić). Delegat: Mario Matić (Čilipi).

Strijelci: 1:0 Duvančić (3), 1:1 De. Moravac (4), 1:2 Luketin (14), 1:3 Mataja (18), 1:4 Baisel (26), 2:4 Hrkać (37), 3:4 Šimunović (40)

Crveni karton: Đuraš (drugi žuti, 25. minuta)

SQUARE: Turuk, Cvjetković, Šimunović, Duvančić, Hrkać – Zrilić, Daničić-Kačić, Džanković, Noković, Perović, Đuraš, Gassmann, Peškura, Franković. Trener: Antun Bačić.

FUTSAL PULA: Luketin, Mataja, Baisel, Bilić, Vukmir – Jamičić, Da. Moravac, De. Moravac, Urošević, Grbić, Hrgota, Hasanbašić, Lolić, Barišić. Trener: Frane Despotović.

Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske: Square - Futsal Pula

Tonći Plazibat/Cropix

Gordan Duvančić i Mirko Hrkać (Square) kontra Žarka Luketina, vratara Futsal Pule

Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske: Square - Futsal Pula (gosti slave pogodak za 1:1)

Početak druge utakmice polufinala doigravanja bio je sjajan za Square. Kakva eksplozija oduševljenja u Gospinom polju kad je u 3. minuti Gordan Duvančić prekinuo sjajan niz Žarka Luketina, vratara Futsal Pule i hrvatske reprezentacije, koji je nakon 115 minuta igre primio pogodak.

Međutim, već u idućoj minuti izjednačili su gosti (Dean Moravac), a u 14. minuti je Luketin tukao i pogodio. Je li na putu prema mreži lopta nekoga okrznula, bilo je u tom trenutku manje važno. Gosti su na odmor otišli s dva pogotka prednosti budući je David Mataja u 18. minuti pogodio za 3:1.

Veći izbor kvalitetnih igrača ima Frane Despotović, trener Futsal Pule. Square je bio bez prvog strijelca Marka Kuraje, drugi topnik momčadi i reprezentativac Maro Đuraš se priključio momčadi, zaigrao nakon dugo, dugo vremena, ali početkom nastavka zaradio crveni karton (drugi žuti). Futsal Pula je tad stigla do četvrtog pogotka i plus tri. Square je do kraja ublažio poraz, postigao još dva pogotka, posljednji treći u posljednjoj minuti...

Na prste jedne ruke 'crveno plavi' mogu izbrojiti utakmice u kojima su bili kompletni ove sezone. U obje utakmice polufinala doigravanja za prvaka nedostajao mu je vratar Lujo Jurišić, koji je imao nekoliko uistinu sjajnih predstava u svojoj prvoj pravoj prvoligaškoj sezoni.

Squareu nakon druge utakmice polufinala nije preostalo ništa drugo nego čestitati Futsal Puli na pobjedi te plasmanu u finale. Za njega je sezona zaključena. Igrao je i u polufinalu Kupa Hrvatske, izgubio od aktualnog prvaka Olmissuma na penale. Ostat će mu i dalje finale doigravanja 2001. godine jedino finale prvenstva u kojem je igrao. Inače, te 2001. godine i 1998., kad nije bilo doigravanja, bio je doprvak što mu je najveći uspjeh u prvenstvu, dok je i dalje Kup Hrvatske iz 1998. godine njegov jedini trofej.

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

Doigravanje za prvaka, četvrtfinala: Olmissum (1) – Vrgorac (8) 2:0, Crnica (4) – Novo vrijeme (5) 0:2, Futsal Pula (2) – AFC Universitas (7) 2:0, Square (3) – Futsal Dinamo (6) 2:1

Prve utakmice, petak, 22. travnja, Omiš: Olmissum – Vrgorac 2:1, Pula: Futsal Pula – AFC Universitas 6:2, subota, 23. travnja, Šibenik: Crnica – Novo vrijeme 3:4, ponedjeljak, 25. travnja, Dubrovnik: Square – Futsal Dinamo 3:1.

Druge utakmice, petak, 29. travnja, Makarska: Novo vrijeme - Crnica 5:1, subota, 30. travnja, Vrgorac: Vrgorac - Olmissum 0:1, Split: AFC Universitasy - Futsal Pula 0:1, Zagreb: Futsal Dinamo - Square 7:1.

Majstorica, utorak, 3. svibnja, Dubrovnik: Square - Futsal Dinamo 5:3

Polufinala, prve utakmice, petak, 6. svibnja, Omiš: Olmissum (1) - Novo vrijeme (5) 1:2, Pula: Futsal Pula (2) - Square (3) 3:0

Druge utakmice polufinala, petak, 13. svibnja, Makarska: Novo vrijeme - Olmissum 1:3 (1-1), Dubrovnik: Square - Futsal Pula 3:4 (0:2).

Olmissum i Novo vrijeme igraju majstoricu, Futsal Pula je u finalu, koje se igra na tri pobjede.

Malonogometni klub Square uoči uzvratne utakmice polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske protiv Futsal Pule u Gospinom polju

18. svibanj 2022 09:09