OstaloMALI NOGOMET |

KAKO JE ALUMNUS UKRAO BOŽIĆ Kiša prilika Squarea, ali nije ga išlo, te neće za jesen u Gospinom polju dobiti čistu peticu!

16. prosinca 2020. - 20:08
Toliko prilika je imao Square, ali ovaj puta ga nije išlo u napadu. S druge strane valja zapljeskati Alumnusu, koji je u obrani bio poput 'crveno plavih' u prethodne njihove četiri utakmice sezone u Gospinom polju, 'bacao se na glavu', a kako je uz to znao iskoristiti svoje prilike, nosi sva tri boda kući. Trojica igrača gostujućeg sastava su iz naše županije: Dubrovčanin Matej Perović, zatim strijelac prvog pogotka za Alumnus, Hrvoje Žuvela iz Vele Luke, te drugi vratar gostiju, Mateo Vlatković, koji je iz Komina.

Prvi put ove sezone gost je ostao neporažen. Square nije uspio jesen zaključiti sa stopostotnim učinkom kod kuće, dobiti svih pet utakmica u Gospinom polju, sa šest pobjeda u devet nastupa dočekati 2021. godinu čak na diobi drugog mjesta. Ali, i ovih 15 bodova je uspjeh s obzirom što se događalo između dvije sezone, te tko sve više ne stanuje u Gospinom polju.

Kad se zavrti film ogleda s Alumnusom, neće se zaboraviti 24. minuta - umjesto 2:2, nema tko nije vidio loptu u mreži gostiju – 1:3. Zatim, samo nastavak, u 32. minuti Cvjetković je iz kaznenog udarca zatresao gredu, a ne mrežu. U 38. minuti velika prilika Džankovića nakon indirekta, ali ništa od 3:3. Pritiskao je Square cijelo vrijeme, na kraju, naravno, zaigrao na sve ii ništa.  Ostavio nebranjenu svoju mrežu, koju je minutu i 20 prije kraja zatresao Dekanić, te se tek tad ugasila nada kako će 'crveno plavi' jesen završiti bez poraza kod kuće.

Square - Alumnus Sesvete 2:4 (Matej Perović skida loptu s noge Damjanu Šuliću) foto: Tonči Vlašić

Square - Alumnus Sesvete 2:4 (hita Haron Džanković prema vratima gostiju) foto: Tonči Vlašić

Square - Alumnus Sesvete 2:4 (Antonio Konsuo) foto: Tonči Vlašić

Square - Alumnus Sesvete 2:4 (Damjan Šučić i Hrvoje Žuvela) foto: Tonči Vlašić

Square - Alumnus Sesvete 2:4 (Luka Vuletić je zaustavljen prekršajem) foto: Tonči Vlašić

Square - Alumnus Sesvete 2:4 (Antonio Konsuo i Matej Perović) foto: Tonči Vlašić

7. KOLO Square – Alumnus Sesvete 2:4
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Edo Vulić (Split) i Mateo Šimunov (Zadar), delegat: Luka Klaić (Popovići).
Strijelci: 0:1 Žuvela (8), 0:2 Sandrijašević (19), 1:2 Duvančić (21), 1:3 Markić (24), 2:3 Cvjetković (33), 2:4 Dekanić (39)
SQUARE: Primić, Džanković, Cvjetković, Duvančić, Šulić, Turuk, Vuletić, Klečak, Konsuo, Perić, Nebergoj, Dragić, Drobac. Trener: Hans Matić.
ALUMNUS SESVETE: Modrušan, Davidović, Žuvela, Markić, Andrijašević, Vlatković, Dekanić, Tolić, Andrić, Penava, Kovačić, Perović. Trener: Jakov Ungarov.

JESEN SQUAREA
Rezultati, 1. kolo / 4. listopada:
Square – AFC Universitas 3:1, 2. kolo / 9. listopada: Futsal Dinamo – Square, 3. kolo / 16. listopada: Square – Osijek Kelme 4:1, 4. kolo / 24. listopada: Vrgorac – Square 1:3, 5. kolo / 13. studenog: Square – Olmissum 3:1, 8. kolo / 4. prosinca: Novo vrijeme Apfel – Square 3:1, 6. kolo / 8. prosinca: Uspinjača Gimka – Square 7:0, 9. kolo / 12. prosinca: Square – Crnica 5:0, 7. kolo / 16. prosinca: Square – Alumnus Sesvete 2:4.

1. Olmissum 22 boda / 9 utakmica (33:11), 2. Novo vrijeme Apfel 18 bodova / 9 utakmica (24:15), 3. Futsal Dinamo 15 bodova / 9 utakmica (22:16), 4. Square 15 bodova / 9 utakmica (22:22), 5. Crnica 14 bodova / 9 utakmica (23:28), 6. Alumnus Sesvete 11 bodova / 9 utakmica (23:29), 7. Uspinjača Gimka 10 bodova / 9 utakmica (28:29), 8. AFC Universitas 8 bodova / 9 utakmica (18:23), 9. Vrgorac 8 bodova / 9 utakmica (31:28), 10. Osijek Kelme 6 bodova / 9 utakmica (26:39).

NASTAVLJA SE U 2021. GODINI
Raspored 10. kola, Vrgorac: Vrgorac – Uspinjača Gimka, Šibenik: Crnica – Olmissum, Split: AFC Universitas – Square, Zagreb: Futsal Dinamo – Novo vrijeme Apfel, Osijek: Osijek Kelme – Alumnus Sesvete.
25. travanj 2024 03:56