OstaloTUŽNO JE GOSPINO POLJE

Kakav rasplet borbe za ostanak: Dubrovnik se vratio nakon 0:2 u setovima, u petom setu spasio prvu meč loptu, potom blokirao napad Karlovca, ali...

30. ožujka 2022. - 18:36

Dubrovnik napušta najveći rang, Super ligu. Nije uspio pobjeći u zadnjem kolu sa zadnjeg mjesta, izboriti predzadnje, koje donosi razigravanje za ostanak.

Nevjerojatna je bila završnica ligaškog dijela. Prije četiri dana je ekipa trenerice Mirjane Vreće, Marine Radić, Pauline Prkačin i Tomaža Jurišića dobila Split usred Splita, svladala ga i drugi put ove sezone, i to nakon što je izravni konkurent u borbi tko će biti predzadnji, a tko zadnji, imao u svom domu vodstvo 2:1 u setovima i 24:22 u četvrtom setu. Imao je Split dvije meč lopte, ali sve to je Dubrovnik uspio okrenuti, dobiti utakmicu s 3:2, te ostati na životu.

Split je dan nakon poraza od Dubrovnika uspio svladati Osijek kod kuće u zaostaloj utakmici, ali je dan nakon te treće pobjede Splita ove sezone i Dubrovnik stigao do trećeg uspjeha, i on je dobio zaostalu utakmicu, i to protiv Rijeku u Gospinom polju, te je dva dana nakon pobjede usred Splita, čudesnog preokreta, i dalje bio u igri za ostankom, ali nije na kraju uspio izboriti još jednu pobjedu, četvrtu.

Dubrovnik je u prva dva seta bio nemoćan protiv Karlovca, probudio se u trećem setu, i u četvrtom se njegova pjesma slušala u Gospinom polju. Vratio se i nakon 0:3 u petom odlučujućem setu do 15, poveo je s 4:3, potom sa 6:5. Preokrenuo je Karlovac, imao 10:13, zatim dvije meč lopte 12:14. Nije se predao Dubrovnik, stigao je na 13:14. Imao servis. Blokirao je napad Karlovca, ali je lopta otišla u aut, ne u polje - 13:15 peti set - zasvjetlilo je na semaforu. Karlovac je dobio utakmicu s 3:2 u Gospinom polju.

Split još nije odigrao posljednje kolo. Gost je poslije Dinama u Zagrebu. Bilo je, ukoliko Dubrovnik dobije Karlovac, a Split izgubi, Gospino polje će u razigravanje protiv Bosca. Ovako, utakmica Dinamo - Split nije više odlučujuća.

Dubrovnik i Split u ovom trenutku po tri pobjede, Split je osvojio više bodova, Dubrovnik je dobio Split oba puta. Prvo se gleda tko ima više pobjeda, zatim tko je osvojio više bodova, a tek zatim tko je bolji u međusobnim ogledima.