OstaloPRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU U 25-METARSKOM BAZENU

JUG JE NA DESET MEDALJA Novo slavlje Šurkovića, koji na polovici prvenstva ima pet naslova državnog prvaka; štafeta doplivala do druge medalje

15. prosinca 2019. - 14:08
Opet je uspio te potvrdio kvalitetu – Mario Šurković je mlađe juniorski prvak u disciplini 200 metara slobodno. Nema boljeg u njegovom uzrastu. Do zlata je doplivao s vremenom 1:51.43, a kako je to bilo drugo vrijeme kvalifikacija - poslijepodne će nastupiti u A finalu. Tek je uspješniji od njega bio četiri godine stariji reprezentativac Hrvatske, olimpijac Marin Mogić. Sjajni plivač splitskog Jadrana u kvalifikacijama je 200 metara slobodno otplivao za 1:49.81.

Šurković je prvog dana osvojio četiri naslova državnog prvaka. Sad na polovici Zimskog prvenstva Hrvatske u 25-metarskom bazenu ima pet naslova državnog prvaka: četiri pojedinačna (100 mješovito - prvak Hrvatske u svom mlađe juniorskom uzrastu, zatim u juniorskom i mlade seniorskom uzrastu) te ima jedan trijumf s klupskom štafetom (Jugaši su juniorski prvaci Hrvatske u štafeti 4 puta 200 mješovito, a taj uspjeh je ostvario s Michelom Brassardom, Markom Baletinom i Đivom Damičem). Uz to 16-godišnji Šurković ima jedno seniorsko srebro (100 mješovito) te jedno juniorsko srebro, koje je osvojio na kraju trećeg dijela, i to opet s klupskom štafetom, ovaj put 4 puta 100 slobodno, i to u istom sastavu u kojem su osvojili zlato na 4 puta 200 mješovito. Opet je Baletin prvi krenuo, nakon njega sad Šurković, pa Damić te na kraju Brassard. Srebro su osvojili s vremenom 3:27.77, s gotovo sedam sekundi boljim vremenom od brončane štafete splitskog Mornara, dok je uspješnija bila zagrebačka Mladost s vremenom 3:25.94 uz napomenu kako su Damić i Brassard rođeni 2002., Šurković 2003., a Baletin 2004. godine, dok su u štafeti Mladosti tri plivača rođena 2002. godine, a jedan 2001.

Brassard, koji se prvog dana prvenstva okitio s dva zlata, nakon trijumfa sa štafetom uzeo je juniorski naslov prvaka na 400 slobodno, u trećem dijelu prvenstva, koje se održava u splitskom Poljudu, izborio je poslijepodnevno A finale na 100 leptir s petim vremenom kvalifikacija (56.20). Brassard je prvog dana osim dva zlata osvojio i dvije bronce (brončani na 400 slobodno u mlađe seniorskom te seniorskom uzrastu), a danas još jedno srebro (štafeta 4 puta 100 slobodno).

Plivački klub Jug nakon tri od ukupno šest dijelova prvenstva ima u svojoj riznici deset medalja: šest zlatnih, dva srebra te dvije bronce!