OstaloUSPJEH DUBROVČANINA |

JEDNOM PRVAK, UVIJEK PRVAK Bazen ili otvoreno more, njemu je svejedno: Đivo Damić trostruki državni prvak u daljinskom plivanju!

20. srpnja 2020. - 09:03
Đivo Damić, Jugov plivač foto: Tonči Vlašić
Dubrovčanin Đivo Damić slavio je u Postrani na državnom prvenstvu u daljinskom plivanju u utrci na 7.5 kilometara. Osim što je 18-godišnji član Plivačkog kluba Jug, koji nastupa u daljinskom plivanju za Poreč, bio najbolji u svom juniorskom uzrastu odnio je pobjede i u konkurenciji mlađih seniora, te u apsolutnoj kategoriji.

Prošle godine Damić je bio državni doprvak u kategoriji juniora i mlađih seniora.

Damić je juniorski reprezentativac Hrvatske u daljinskom plivanju. Prošle godine nastupio na juniorskom Europskom prvenstvu, koje se održalo u Češkoj. Bio je 37., a u štafeti je zauzeo 13. mjesto. Taj nastup se pamti po činjenici da je na juniorskom EP-u u daljinskom plivanju nastupio svega dan nakon što je zaključio nastup na državnom prvenstvu u Zagrebu, u 50-metarskom bazenu, gdje je s klupskom štafetom 4 puta 200 metara slobodno, u kojoj su još bili Marko Baletin, Michel Brassard i Mario Šurković, osvojio naslov državnog prvaka.