OstaloMALI NOGOMET |

I TO SE DOGODILO Square poveo u 13. minuti, Stjepan Rezo postigao svoj 127. pogodak, ali prvi put AFCU...

22. siječnja 2021. - 20:01
AFC Universitas - Square na splitskim Gripama (Antonio Konsuo i Haron Džanković protiv splitskih 'Studenata') foto: Tonči Vlašić

Prvi pogodak na splitskim Gripama smo dočekali u 13. minuti, i to u mreži domaćina. Nakon kornera za Square pogodio je povratnik Stjepan Rezo. Njegova 221. utakmica u 'crveno plavom' dresu i 127. pogodak. Do tog prvog pogotka Square je bio opasniji, a nakon pogotka domaćin. U 14., 15. i 16. minuti Zoran Primić je bio sjajan. U 17. minuti je Square bio na novim iskušenjima, ali je blokirao pokušaj domaćina. Međutim, u 18. minuti, nakon minute odmora, koju je zatražio Square, te nove obrane Primića - 1:1. Filip Kosor je odbijanac pospremio u mrežu.

Točno 35 sekundi poslije AFCU-u je još jednom pogodio u prvom poluvremenu. Ante Mijić je naciljao iskosa. Za oba pogotka domaćih asistirao je Božo Sučić.

Nastavak? U 22. minuti svladan je Primić, ali Haron Džanković nije dozvolio novi pogodak domaćina. U 29. minuti Mijić je zatresao okvir gola Squarea. Na drugoj strani slobodan udarac za Square s devet metara, po sredini, ali Hrvoje Cvjetković nije uspio, kao ni u 30. minuti Gordan Duvančić nakon kornera. U 32. minuti Mijić je 'slomio' obranu Squarea, prošao i Primića, ali pogodio okvir gola. Međutim, što nije AFCU uspio tad, jest 20-ak sekundi poslije. Božo Sučić – 3:1. U 34. minuti Ivan Šunjić je propustio veliku priliku za domaćina. Dvije minute poslije spetljali su se domaći, te se nije ponovno zatresla mreža Squarea, koji je 19 sekundi prije kraja utakmice, igrajući na sve ili ništa, postigao drugi pogodak - Damjan Šulić je bio strijelac, spretan na stativi.

Square je dobio prvih pet utakmica protiv AFCU-a za prvoligaške bodove. Sve tri u Gospinom polju, te prethodne dvije kao gost (2:1 kad je AFCU bio domaćin u Solinu, te prošlo ljeto 9:7 na Gripama). Ali, sad u šestom međusobnom ogledu za bodove u najvećem rangu – prvi uspjeh AFCU-a. Square je 2021. počeo porazom, te je sad na polovičnom učinku u prvenstvu - ima pet pobjeda i pet poraza. Kod kuće četiri pobjede i jedan poraz, a u gostima jedna pobjeda i četiri poraza.

AFC UNIVERSITAS I SQUARE OTVORILI DRUGI DIO

Raspored 10. kola, petak, 22. siječnja, Split: AFC Universitas - Square 3:2, Vrgorac: Vrgorac – Uspinjača Gimka 0:2, subota, 23. siječnja, Šibenik: Crnica – Olmissum, Zagreb: Futsal Dinamo – Novo vrijeme Apfel, Osijek: Osijek Kelme – Alumnus Sesvete.

Poredak: 1. Olmissum 22 boda / 9 utakmica (33:11), 2. Novo vrijeme Apfel 18 bodova / 9 utakmica (24:15), 3. Futsal Dinamo 15 bodova / 9 utakmica (22:16), 4. Square 15 bodova / 10 utakmica (24:25), 5. Crnica 14 bodova / 9 utakmica (23:28), 6. Uspinjača Gimka 13 bodova / 10 utakmica (30:29), 7. AFC Universitas 11 bodova / 10 utakmica (21:25), 8. Alumnus Sesvete 11 bodova / 9 utakmica (23:29), 9. Vrgorac 8 bodova / 10 utakmica (31:30), 10. Osijek Kelme 6 bodova / 9 utakmica (26:39).

Sad slijede kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Hrvatska igra s Albanijom u Varaždinu, 27. siječnja, te Danskom u Aarhusu, 30. siječnja, a nakon toga se igra 11. kolo. Raspored, Dubrovnik: Square – Futsal Dinamo, Split: AFC Universitas – Crnica, Sesvete: Alumnus Sesvete – Vrgorac, Zagreb: Uspinjača Gimka – Olmissum, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Osijek Kelme.

19. travanj 2024 00:29