OstaloMALI NOGOMET |

FINULO 8. IZDANJE TURNIRA ŽUPSKIH MJESTA Ziga, zaga, ziga, zaga, zna se tko je ovdje gazda - Gornja Čibača!!!

8. ožujka 2020. - 21:03
Gornja Čibača je bila najuspješnija momčad uoči osmog izdanja Turnira župskih mjesta u malom nogometu, a sad je još uspješnija. Četvrti put je najbolja, a šesti put je igrala u finalu! Međutim, prvi put je najbolja u dvorani Osnovne škole Župa dubrovačka. Prva tri naslova je osvojila kad se turnir igrao u Kuparima, i to je osvojila prva tri izdanja. Na četvrti naslov čekala je, dakle, pune četiri godine. U međuvremenu je izgubila dva finala. Zadnje prošle godine kad je na pobjedi čestitala Brašini, koja se u svom drugom nastupu u finalu uspjela upisati na listu pobjednika. Ona je bila suparnik Gornjoj Čibači u finalu prvog turnira.

Brašina je 2019. prekinula niz uspjeha sastava iz Čibače, koji su osvojili svih šest prethodnih izdanja turnira. Naime, nakon 'trice' Gornje Čibače - 'kantu' je podigla Mini Čibača, dok je FIX Čibača osvojila peto i šesto izdanje turnira.

U finalu osmog izdanja Gornja Čibača je s 3:2 savladala Čelopece, koji su na 2:2 izjednačili 97 sekundi prije kraja utakmice (Gornja ČIbača je treći pogodak postigla 67 sekundi prije kraja). Gornja Čibača i Čelopeci su bili suparnici i u finalu 2014. godine. Tada je Gornja Čibača bila bolja sa 4:2.

Prošlogodišnji prvak je ove godine treći. Brašina je u utakmici za treće mjesto svladala Brgat s 2:1. Ove godine je nastupilo ukupno 15 sastava. Pokale i priznanja najboljim pojedincima i momčadima uručili su načelnik Općine Župa dubrovačka Silvio Nardelli, njegov zamjenik Mirko Maslač, predsjednik Općinskog vijeća Župe dubrovačke Lovorko Klešković, općinski pročelnik Jure Marić, predsjednik Zajednica sportova Župe dubrovačke Ivica Cumeljan, direktorica Turističke zajednice Župe dubrovačke Anamarija Kusalo, član Organizacijskog odbora turnira Marijo Puljić, te Nikša Duper, urednik portala zupcica.hr, koji je uručio veliki prijelazni pokal.

Nagradu Neko Miloslavić za najlepši pogodak na turniru dobio je Damir Zovko iz Čelopeca za pogodak, koji je postigao u polufinalu protiv Brašine.

NAJ, NAJ, NAJ..
Najbolji strijelac je Luka Curić (Čelopeci), najbolji igrač Pero Grbić (Čelopeci), a najbolji vratar Dragan Palameta (Gornja Čibača).

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO
Brašina - Brgat 2:1
Suci:
Maja Nenada i Hrvoje Orešković
Strijelci: 1:0 autogol Viceno Kraljić, 1:1 Domagoj Žeravica, 2:1 Miljenko Meštrović
BRAŠINA: Mateo Delić, Josip Jurjević, Ante Džamarija, Šime Matković, Ivan Matković, Leo Pušić, Miljenko Meštrović, Petar Šilježar, Zvonimir Oberan. Voditelj: Danijel Butigan.
BRGAT: Ivan Kristović, Vicenco Kraljić, Domagoj Žeravica, Petar Kraljić, Luka Kraljić, Marin Barović, Niko Ničetić, Luka Bevanda, Jakov Kristović. Voditelji: Matej Perović i Antonio Vojvodić.

FINALE
Čelopeci - Gornja Čibača 2:3
Suci:
Maja Nenada i Robert Hausvička
Strijelci: 0:1 Branimir Perić, 1:1 Jure Tolić, 1:2 Igor Žilić, 2:2 Luka Curić, 2:3 Igor Žilić
ČELOPECI: Pero Grbić, Damir Zovko, Milan Mikulić, Kristijan Rašica, Nikola Lazarević, Luka Curić , Jak Kojaković, Zlatko Tokić, Davor Mišić, Ivan Aerlić, Boško Curić, Jure Tolić, Matko Haičman, Vjeko Haičman, Antonio Varga, Mario Curić, Michel Curić, Josip Bender. Voditelj: Božo Zec.
GORNJA ČIBAČA: Davorin Krešić, Dragan Palameta, Matej Perić, Ivan Perić, Branimir Perić, Igor Žilić, Mario Krkić, Maro Benić, Ivo Raguž, Vlaho Radić, Davor Cverlin. Voditelji: Miroslav Marić i Niko Palameta.

REVIJALNA UTAKMICA
Tomi Team - Sandro Team 5:5
Sudac:
Neđo Jeljenić
Strijelci: 0:1 Kristijan Prkut, 0:2 Josip Duper, 1:2 Božo Raguž, 1:3 Ante Baldo Bender, 1:4 Božo Gustin, 2:4 Dario Bjelopera, 3:4 Jasmin Salihović, 3:5 Kristijan Prkut, 4:5 Domagoj Prkut, 5:5 Periša Regjo.
TOMI TEAM (crni): Ile Katić, Petar Prce, Petar Šilježar, Maro Benić, Dario Bjelopera, Matko Haičman, Damir Obšivač, Periša Regjo, Ivan Radić, Jasmin Salihović, Edmond Pecolaj, Božo Raguž, Domagoj Žeravica, Domagoj Prkut.
SANDRO TEAM (bijeli): Marijo Puljić, Maro Sambrailo, Božo Gustin, Ivan Matić, Mario Klis, Kristijan Prkut, Marin Barović, Ivan Ćorić, Ante Baldo Bender, Miljenko Meštrović, Branimir Perić, Josip Duper, Dejan Čosović, Luka Curić.
18. travanj 2024 10:36