OstaloODBOJKA

Dubrovnik je pokazao kako i u ovom sastavu, nakon silnih odlazaka, može bolje, prvi bod i činjenica kako je pobjeda bila tako blizu su potvrda toga!

12. studenog 2022. - 21:35

Mirjana Vreća je bila na tribinama, Leo Barić na klupi Dubrovnika. Dugogodišnja trenerica dubrovačkog kluba se prije neki dan odlučila na ostavku, okrenula prije toga broj Barića, iskusnog trenera iz Rijeke. Cilj je bio probuditi ekipu, i ne samo nju.

Uvijek je Vreća isticala kako unatoč svim odlascima udarnih igračica Dubrovnik može bolje i u ovom sastavu, i bila je u pravu.

Pokazala je to utakmica 6. drugoligaškog kola protiv Pule. Dubrovnik je dobio prvi set s 29:27. Drugi set opet dva razlike, 25:23, ali za Pulu. Nakon toga je Dubrovnik dominirao, uzeo treći set s 25:15, te već tad osigurao prvi bod. U četvrtom setu se borio za još dva boda. Nije uspio. Pula je dobila četvrti set s 25:22, te je i ona osigurala bod. Peti set je odlučivao tko će ostvariti pobjedu, i izaći s dva boda iz ogleda. Opet dva razlike, kao u prva dva seta – 15:13 za Pulu.

Tako je Dubrovnik stigao do prvog boda ove sezone. Kad se pogleda meč osvojen je samo jedan bod, pobjeda je bila tako blizu, pa čak i pobjeda vrijedna sva tri boda.

Svjesne su toga i odbojkašice Dubrovnika, te nije bilo radosti zbog prvog boda, kojeg su zaslužile igrajući u sastavu: Mia Obradović, Mia Vukas, Matea Vuletić, Mirna Bule, Ema Šušić, Doris Buzolić, Iva Maslać, Marija Kristić, Lucija Svetac, Gabriela Stipanović, Hana Dilberović, Nina Jakić, Karla Leto i Manuela Karač.

Dubrovnik nije više posljednji. To mjesto je sad prepustio Zadru.

SLIKOVNICA UTAKMICE DUBROVNIK - PULA 2:3 (29:27, 23:25, 25:15, 22:25, 13:15)

Odbojkašice: Dubrovnik - Pula 2:3

Tonči Vlašić/

U 7. kolu, 19. studenog, Dubrovnik je gost Zadra, koji ima također jedan bod na svom kontu, ali iz pet utakmica (bio je slobodan u 4. kolu). U drugom razredu je jedanaest klubova.

25. travanj 2024 08:09