OstaloTRADICIONALNI NOGOMETNI TURNIR NA MALE BARE NA IGRALIŠTU OSNOVNE ŠKOLE IVANA GUNDULIĆA

ČETVRTFINALNI DAN DUBROVNIK KUPA Fast food Riva Slano obrijala Brkate slonove, bez kune ostala i Trgovina Kuneji, Atalanta Bergamo te Westfalen

23. srpnja 2019. - 12:45
Tko je ispao u četvrtfinalu te neće dobiti ni lipe na osmom izdanju nogometnog turnira na male bare 'Dubrovnik kup'? Redom Trgovina Kuneji, Brkati slonovi, Atalanta Bergamo i Westfalen. Tko je osigurao najmanje 2.000 kuna koliko iznosi nagrada za četvrto mjesto? To također već znamo. Redom, Totalni promašaj, Fast food Riva Slano, Konoba Maestral Ston i Caffe bar Puls

Naravno, ne znamo tko će od sastava u polufinalu podići veliki pobjednički pokal, kameni trofej težak 18 kilograma te kome će organizator turnira izbrojiti u četvrtak, 25. srpnja, čak 30.000 kuna, zatim kome za drugo mjesto 10.000 kuna, a kome 5.000 kuna za treće mjesto. Dubrovnik kup osim što ima najteži prijelazni pobjednički trofej, ima i 'najteži' nagradni fond - ukupno 47.000 kuna.

Prvo četvrtfinale, Trgovina Kuneji - Totalni promašaj? Prvi pogodak smo čekali više od 17 minuta i doičekali smo ga 2 minute i 35 sekundi prije kraja prvog poluvremena. Davorin Krešić je naciljao iz svoje polovice terena. Trgovina Kuneji je preokrenula u nastavku, u svega 39 sekundi. Bruno Šijaković je postigao oba pogotka. Drugi će se pamtiti. Pogodio je sa svog gola, i to okrenut leđima. Sumnjamo da je ciljao, ali je naciljao. Lopta je otišla pod oblake te sletila u gol Totalnog prekršaja, koji je izjednačio na 2:2 sedam minuta i 55 sekundi prije kraja utakmice, Trgovina Kuneji ponovno je stigla do vodstva šest minuta i 21 sekundu prije kraja, a Totalni promašaj izjednačio brzo - 43 sekunde poslije, a do pobjede stigao dvije minute i 35 sekundi prije kraja utakmice. Opet je pogodio Krešić, i opet, kao i na kraju prvog poluvremena, iz svoje polovice terena. Točno 34 sekunde prije kraja utakmice Totalni promašaj je ostao s igračem manje. Pocrvenio je Luka Papac (zadnji igrač obrane)...

Drugo četvrtfinale, Fast food Riva Slano - Brkati slonovi? Dvostruki prvaci, Brkati slonovi, bili su bez Daria Marinovića. Poveli pred kraj prvog poluvremena te tu prednost držali sve do 11 minuta i 34 sekunde prije kraja utakmice, a tada se po prvi put na turniru zatresla njihova mreža. Primili su pogodak nakon 288 minuta i 26 sekundi igre. Potom drugi 7 minuta i 27 sekundi prije kraja utakmice. Na kraju još jedan...

- Bilo je ovo naše drugo četvrtfinale na Dubrovnik kupu, a sad ćemo po prvi put igrati u polufinalu - rekao je Mateo Kljunak, igrač Fast food RIve Slano.

Treće četvrtfinale, Atalanta Bergamo - Konoba Maestral Ston? Sandro Salacan je u 7. minuti donio prednost Konobi Maestral Ston u 7. minuti utakmice, Borna Tikvica je napravio slalom u nastavku te uposlio Mara Đuraša za konačnih 2:0 potpisanih 14 minuta i 42 sekunde prije kraja utakmice.

- Treći put smo u polufinalu. Prethodna dva puta kad smo izborili polufinale otišli smo do kraja - naglasio je Sandro Salacan, igrač Konobe Maestral Ston, koja je naslov osvajala 2015. i 2016. godine.

Četvrto četvrtfinale, Caffe bar Puls i Westfalen? Caffe bar Puls je u polufinalu. Branitelj naslova je sa 4:0 nadigrao Westfalen. Poveo je 34 sekunde prije kraja prvog poluvremena (Zoran Primić je naciljao sa 5,6 metara), a na 2:0 otišao nakon 27 sekundi igre u nastavku. Mato Šimunović je presjekao napad Westfalena te pogodio sa 7,8 metara. Novi pogodak, opet u mtreži Westfalena, dočekali smo 5 minuta i 47 sekundi prije kraja utakmice. Četvrti put je Caffe bar Puls izigrao obranu Westfalena točno minutu prije kraja utakmice...

- Treći put smo u polufinalu. Prvi put na prvom izdanju turnira smo igrali finale i izgubili, a drugi put na zadnjem turniru kad smo osvojili naslov - prisjetio se Mato Šimunović, dvostruki strijelac za Caffe bar Puls u četvrtfinalu.

Samo 24 sata nakon četvrtfinala na igralištu Osnovne škole Ivana Gundulića u Gružu igraju se polufinala. Prvo počinje ovog utorka, 23. srpnja, u 21 sat, a drugo u 22 sata. Opet će tribine biti ispunjene do posljednjeg mjesta.

ČETVRTFINALNI DAN
Trgovina Kuneji – Totalni promašaj 3:4 (0:1)
Strijelci:
0:1 Davorin Krešić; 1:1 Bruno Šijaković; 2:1 Bruno Šijaković; 2:2 Pero Muhoberac; 3:2 Lukša Monković; 3:3 Davorin Krešić; 3:4 Davorin Krešić
TRGOVINA KUNEJI: Toni Drašković, Bruno Šijaković, Luka Papac, Lukša Monković, Marin Zvono, Neno Petrušić, Nikša Žitković
TOTALNI PROMAŠAJ: Milan Mikulić, Pero Muhoberac, Jasmin Salihović, Jure Lovrić, Ante Aerlić, Davorin Krešić, Jure Tolić, Bernard Perutina, Jerko Konjevod
Crveni karton: Luka Papac (Trgovina Kuneji)

Fast food Riva Slano – Brkati slonovi 3:1 (0:1)
Strijelci:
0:1 Rade Ljubišić; 1:1 Petar Lončar; 2:1 Ivan Lazibat; 3:1 Josip Milić
FAST FOOD RIVA SLANO: Josip Milić, Ivan Lazibat, Tomo Storelli, Petar Lončar, Mateo Kljunak, Milenko Raič, Mato Miličević, Ante Vukasović
BRKATI SLONOVI: Antun Bačić, Vlado Đurović, Antonio Pjević, Tomislav Kopanica, Oliver Milošević, Mihael Đuraš, Matej Gaće, Rade Ljubišić, Andro Drašković
Crveni karton: Antonio Pijević (Brkati slonovi)

Atalanta Bergamo – Konoba Maestral Ston 0:2 (0:1)
Strijelci:
0:1 Sandro Salacan; 0:2 Maro Đuraš
ATALANTA BERGAMO: Ivan Gavrilica, Filip Kurbelašvili, Frano Vlahušić, Ivan Memunić, Ivo Kriste, Marko Kuraja, Hrvoje Bogdanović, Ivan Pranjić, Ivan Ljubišić, Antonio Noković
KONOBA MAESTRAL STON: Sandro Salacan, Borna Tikvica, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Ante Ivanišević, Domagoj Torbarina, Vlatko Bobanović

Caffe bar Puls – Westfalen 4:0 (1:0)
Strijelci:
1:0 Zoran Primić; 2:0 Mato Šimunović; 3:0 Mato Šimunović; 4:0 Stjepan Rezo
CAFFE BAR PULS: Mato Šimunović, Zoran Primić, Stjepan Rezo, Marko Dadić, Marijan Dadić, Srđan Rilović, Romano Levanat, Hrvoje Šimunović
WESTFALEN: Ivo Đović, Mateo Katičić, Dorian Mehić, Tomi Duždević, Leo Bogdanović, Krešimir Ćorak, Dado Butigan, Luka Franić, Arijan Džanković
SAMA ZAVRŠNICA
ČETVRTFINALA
Ponedjeljak, 22. srpnja:
 Trgovina Kuneji - Totalni promašaj, Fast food Riva Slano - Brkati slonovi 3:1, Atalanta Bergamo - Konoba Maestral Ston, Caffe bar Puls - Westfalen.