OstaloMALI NOGOMET |

BRAVO OMBLA Sedma utakmica, četvrta kod kuće, treća pobjeda, prva kod kuće, i to izborena sa sedam pogodaka u mreži Knina

6. prosinca 2020. - 20:48
Treća pobjeda Omble u sedmom nastupu, prva kod kuće nakon što je u prva tri domaća nastupa ove sezone ostala praznih ruku. Dubrovački drugoligaš uzeo je svih šest bodova protiv Knina. Pobjedom usred Knina sa 4:3, i to s dva pogotka u posljednjoj minuti, otvorio je novu sezonu u podskupini 'B' južne skupine Druge hrvatske lige, a sad je istog suparnika svladao u Gospinom polju sa 7:1.

Prvi pogodak čekali smo 16 minuta i 48 sekundi igre. Lopta u mreži Knina - radost Omble, Ivo Vlahušić u zagrljaju suigrača. Minutu poslije lijepa prilika Omble za 2:0, ali je udarac Pera Ševa obranio Mario Milić, vratar Knina.

Točno 30 sekundi igre u nastavku – 2:0. Ivo Vlahušić je naciljao gornji desni kut gola Milića. Odlično se oslobodio čuvara, te pogodio s oko 9 metara. Potom je Ombla izigrala obranu Knina. Leo Bogdanović je gurnuo loptu u mrežu za 3:0, pa u nepunu minutu sredinom drugog poluvremena nova dva pogotka u mreži Knina, te je na semaforu pisalo 5:0 i bilo je jasno kako će ova domaća utakmica za Omblu biti napokon za pet. Na drugoj strani Marko Ilić, vratar Omble, nizao je obrane...

Ombla je 'postanar', i to u veliku dvoranu u Gospinom polju 'useli' samo na dan  utakmice. U njoj ne trenira. Ne trenira ni u svom domu, dvorani Osnovne škole Mokošica, već, dok je bilo lijepo vrijeme, okupila bi se na terenu na garaži na Ilijinoj Glavici. Sad kad je bila kiša, i to je bio problem.

Ombla nije bila kompletna protiv Knina. Nedostajao je Mateo Vodopić zbog tri žuta kartiona, te Antonio Noković.

U idućem kolu Ombla je gost Šibenika 1983., a potom će ugostiti Mejaše.

DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Ivan Šalinović (Split) i Branko Vrnoga (Zagreb), treći sudac: Robert Hausvička (Dubrovnik), delegat: Mato Kalafatović (Mokošica).
Strijelci: 1:0 I. Vlahušić (17), 2:0 I. Vlahušić (21), 3:0 L. Bogdanović (24), 4:0 Antonio Drašković (30), 5:0 N. Vlahušić (31), 6:0 N. Vlahušić (34), 6:1 Tomić (35), 7:1 Ševo (38)
OMBLA: Marko Ilić, Antonio Drašković, Ivo Vlahušić, Leo Bogdanović, Andro Drašković, Matija Zore, Marin Zvono, Niko Vlahušić, Hrvoje Bogdanović, Pero Ševo, Frano Vlahušić, Dominik Gustin, Marko Tolj. Trener: Antonio Pjević.
KNIN: Mario Milić, Ivan Tomić, Filip Bogut, Hrvoje Juras, Josip Bagarić, Dean Banić, Siniša Lekić, Slaviša Mijač, Damir Dilber. Trener: Mario Sukno.

Poredak: 1. Split 18 bodova / 6 utakmica, 2. Mejaši 12 bodova / 6 utakmica, 3. Šibenik 1983. 9 bodova / 5 utakmica, 4. Ombla 9 bodova / 7 utakmica, 5. Heroji 2007. 7 bodova / 6 utakmica, 6. Knin 4 boda / 7 utakmica, 7. Hajduk Split 4 boda / 7 utakmica.
19. travanj 2024 17:25