OstaloMALI NOGOMET |

BEZ POBJEDNIKA, I DALJE SQUARE IMA ČETIRI BODA VIŠE OD PREDZADNJEG Super zanimljivo u Gospinom polju!

12. ožujka 2021. - 19:37

Nije Square iskoristio prvu meč loptu za osigurati ostanak i nastup u doigravanju za prvaka, nije uspio predzadnjoj Uspinjači Gimka pobjeći sedam bodova tri kola prije kraja ligaškog dijela prvenstva. Završilo je u Gospinom polju bez pobjednika, 2:2, te i dalje Square ima (samo?) četiri boda više od Uspinjače Gimka.

Prvo poluvrijeme bolji Square. Bilo je samo 2:1. Prvo iz razloga jer su oba vratara bila odlična: Zoran Primić odnosno Ante Piplica, s tim što je vratar Uspinjače Gimke imao više posla. Drugo iz razloga jer se prije odlaska na odmor nisu oglasili suci. Mato Šimunović je dobio udarac u nogu u kazenom prostoru zagrebačkog sastava, prije je došao do lopte, a prije toga i nakon tog trenutka barem su još jednom Vedran Babić i Edo Vulić propustili svirati prekršaj za domaće. Uspinjača Gimka je bila već u 'crvenom' (pet akumuliranih prekršaja).

Josip Nebergoj (Square) ispred Ante Piplice, vratara Uspinjače Gimka foto: Tonči Vlašić

U nastavku bolja Uspinjača Gimka, opasnija, uspjela je izjednačiti u 33. minuti (Bruno Jakovljević). Vratari opet odlični, a sad je više posla imao Primić. U 38. minuti 'skakala' je Uspinjača Gimka, ali nije bilo pogotka. Gordan Duvančić nije dozvolio da lopta pređe crtu. Stigao je na vrijeme.

Square je dva puta vodio. Oba puta je loptu na ruci imao Piplica, ali ne i u ruci, te mu se zakoprcala iza leđa. Za 1:0 je pogodio Hrvoje Cvjetković, a za 2:1 Stjepan Rezo. Uspinjača Gimka je izjednačila 43 sekunde nakon pogotka kapetana Squarea iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, kojeg je realizirao kapetan gostiju Silvio Toth (Haron Džanković je prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio Tvrtka Ivana Pajalića).

Točno minutu i pol prije kraja utakmice zicer je imao domaćin, ali je Antonio Konsuo umjesto mreže zatresao okvir gola. Minutu prije kraja kosu je čupala Uspinjača Gimka. Pajalić je bio sam ispred Primića, koji je opet bio sjajan. Pola minute prije kraja volej Cvjetkovića, ali nije uspio Džanković na crti skrenut loptu u mrežu gostiju, a 11 sekundi prije kraja jurio je Džanković prema golu zagrebačkog sastava, Piplica mu je krenuo u susret. Ponajbolji igrač Uspinjače Gimka protiv Squarea nije uspio tad zaustaviti loptu, ali ona, na nesreću domaćina, nije išla u okvir gola.

Nakon utakmice jedni i drugi su gledali raspored do kraja, te računali, Square kako ostati među osam najboljih, a Uspinjača Gimka kako uskočiti među osam najboljih. Tri kola su do kraja.

Hrvoje Cvjetković - kapetan Squarea je pogodio za 1:0 u 11. minuti foto: Tonči Vlašić
1:0 - slavi na tribinama uprava Squarea foto: Tonči Vlašić
Gosti slave, domaći se ljute (Zoran Primić) - Silvio Toth, kapetan Uspinjače Gimke, realizirao je kazneni udarac za 1:1 foto: Tonči Vlašić
Dr. Jadranko Madunović i vratar Uspinjače Ante Piplica pomogli su Stjepanu Rezu (Square) foto: Tonči Vlašić
Za 2:1 za Square protiv Uspinjače Gimka pogodio je Stjepan Rezo foto: Tonči Vlašić

15. KOLO Square – Uspinjača Gimka 2:2

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Vedran Babić i Edo Vulić (obojica iz Splita), trećio sudac: Zdravko Kuran (Metković), delegat: Mario Matić (Čilipi).

Strijelci: 1:0 Cvjetković (11), 1:1 Toth (12/6m), 2:1 Rezo (15), 2:2 Jakovljević (33)

SQUARE: Primić, Cvjetković, Duvančić, Konsuo, Šimunović – Turuk, Džanković, Klečak, Rezo, Perić, Nebergoj, Drobac: Trener: Hans Matić-.

USPINJAČA GIMKA: Piplica, Matan, Toth, Pajalić, Jedvaj – Kapural, Uremović, Jurički, Devčić, Cigler, Viher, Rogošić, Jakovljević. Trener: Krešimir Ćosić.

Mato Šimunović (Square) foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR PRVE HRVATSKE LIGE

Raspored 15. kola, petak, 12. ožujka, Dubrovnik: Square – Uspinjača Gimka 2:2, Split: AFC Universitas – Olmissum 3:4 (Mateo Kljunak igrao za domaćina), Osijek: Osijek Kelme – Crnica 6:6, subota, 13. ožujka, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Alumnus Sesvete, nedjelja, 14. veljače, Zagreb: Futsal Dinamo – Vrgorac.

Poredak: 1. Olmissum (utakmica više) 37 bodova (56:21), 2. Novo vrijeme Apfel 25 bodova (32:26), 3. Crnica (utakmica više) 24 boda (46:54), 4. Futsal Dinamo 23 boda (38:31), 5. Alumnus 20 bodova (42:46), 6. Square (utakmica više) 18 bodova (35:38), 7. AFC Universitas (utakmica više) 17 bodova (43:42), 8. Vrgorac 17 bodova (34:43), 9. Uspinjača Gimka 14 bodova (37:44), 11. Osijek Kelme 10 bodova (44:62).

Raspored 16. kola, 19., 20. ili 21. ožujka, Zagreb: Alumnus – Square, Šibenik: Crnica – Novo vrijeme Apfel, Omiš: Olmissum – Futsal Dinamo, Zagreb: Uspinjača Gimka – AFC Universitas, Vrgorac: Vrgorac – Osijek Kelme.

TRI SU KOLA DO KRAJA, RASPORED ZADNJA DVA

Raspored 17. kola, 26., 27. ili 28. ožujka, Split: AFC Universitas – Alumnus, Zagreb: Futsal Dinamo – Uspinjača Gimka, Vrgorac: Vrgorac – Crnica, Osijek:; Osijek Kelme – Olmissum, Dubrovnik: Square – Novo vrijeme Apfel, 18, kolo, 2., 3. ili 4. travnja, Zagreb: Alumnus – Futsal Dinamo, Omiš: Olmissum – Vrgorac, Makarska: Novo vrijeme Apfel – AFC Universitas, Šibenik: Crnica – Square, Zagreb: Uspinjača Gimka – Osijek Kelme.

U četvrtfinalu doigravanja za prvaka igra osam najuspješnijih sastava lige (1. - 8., 2. - 7., 3. - 6., te 4. - 5). U polufinalu se križaju parovi 1./8. - 4./5., te 2./7. - 3./6. Četvrtfinala i polufinala se igraju na dvije pobjede, a finale na tri pobjede.