OstaloBADMINTON

Barbara Janičić dobila sve, te bila najuspješniji pojedinac turnira drugog kruga Hrvatskog seniorskog kupa!

13. travnja 2022. - 09:21

Dobila je sva tri meča u pojedinačnoj konkurenciji, te sva tri meča igrajući mješovite parove s Vitom Buchbergerom iz Velike Gorice. Tako je Dubrovkinja Barbara Janičić osvojila oba zlata na drugom krugu Hrvatskog seniorskog kupa, koji je odigran u Čakovcu, te bila najuspješniji pojedinac natjecanja.

Jedina članica Badmintonskog kluba Dubrovnik na turniru svladala je u finalu pojedinačne konkurencije Niku Matovinu iz Koprivnice, opravdala ulogu prve nositeljice (finale je dobila s 21:7 i 21:19), dok je u finalu mješovitih parova s Buchbergerom bila bolja od para Medvedgrada 1998., Ivora Zekana i Stelle Balenović, i to sa 16:21, 21:19 i 21:10. Zekan i Balenović su bili prvi nositelji, a u polufinalu su Janičić i Buchberger, četvrti nositelji, dobili druge nositelje, par Velike Gorice, Karla Barta i Luciju Buchberger.

Zekan je slavio u konkurenciji seniora.

Janičić je 2020. godine osvojila seniorski Kup Hrvatske, a prošle godine bila druga.

18. travanj 2024 14:51