OstaloMALI NOGOMET |

ANTONIO KONSUOOOOOOOO OD 1:3 DO 3:3 Bod ‘crveno plavih‘, ipak su znali kako u Zrinjevcu ne izgubiti od ‘bijelo plavih‘

12. veljače 2021. - 21:35
Hrvoje Cvjetković i Antonio Konsuo, dubrovački 'crveno plavi' protiv Osijek Kelmea u Gospinom polju foto: Tonči Vlašić

Gubio je Square 3:1 na poluvremenu, 2:0 je bilo već nakon dvije i pol minute igre (prvi pogodak je primio u 33. sekundi), a tih 3:1 pisalo je na semaforu u osječkoj dvorani Zrinjevac i nepunih pet minuta prije kraja utakmice. U zadnju minutu Osijek Kelme je ušao s vodstvom 3:2. Square je tad zaigrao na sve ili ništa. Hans Matić je povukao iz igre vratara Alena Turuka, sve karte bacio u napad. Antonio Konsuo, koji je u 36. minuti postigao drugi pogodak za Square, pogodio je i za konačnih 3:3, te će 'crveno plavi' ipak po dobru pamtiti gostovanje u Slavoniji bez obzira što su i dalje bez pobjede u 2021. godini, što su u tri utakmice ove godine osvojili dva od mogućih devet bodova...

Na gostovanju kod fenjeraša Square je bio bez Stjepana Reza, Mata Šimunovića i Josipa Nebergoja.

PRVI POGODAK MATEJA PERIĆA

Nakon ružnog početka utakmice, nije ni počela, a već je gubio s 2:0, Square je prepolovio zaostatak u 10. minuti. Lopta se odbila, otišla 'nebu pod oblake', Matej Perić se zavukao iza leđa Matiasa Mijića, a ispred vratara Osijek Kelmea Dina Živkovića. Odlično se snašao 23-godišnji 'crveno plavi' nakon što je lopta stigla do njega, tukao je iz prve, te pogodio donji lijevi kut gola Živkovića. Njegov prvi pogodak!

U 18. minuti pljesak za Brazilca Viktora Limu. Konsuo ga nije uspio pratit, jurio je za njim i Damjan Šulić, a Turuk mu je krenuo u susret. I unatoč tome što je bio okružen sa svih strana, uspio je sa 7,8 metara, iskosa, u trku pogoditi mrežu Squarea za 3:1.

Prethodno, u 12. minuti, Gordan Duvančić je izveo aut, pronašao Hrvoja Cvjetkovića na drugoj stativi, kapetan Squarea je prsima skrenuo loptu prema golu domaćina, ali lopta je zatresla okvir gola, a ne mrežu. Square je, kad se pogleda statistika, imao više udaraca prema golu, više udaraca u okvir gola od domaćina...

Bila je ovo treća utakmica Squarea u 2021. - u sve tri je primio po tri pogotka. U zadnje dvije, protiv Futsal Dinama kod kuće, te sad u Osijeku, postigao je isto toliko - po tri, te je osvojio po bod. U prvoj utakmici, u Splitu kod AFC Universitasa, jedan manje, te je ostao tad praznih ruku. Iduće kolo mu dolazi u goste pretposljednji Vrgorac, koji je sa 4:0 potopio kod kuće drugoplasirano Novo vrijeme Apfel.

Konsuo je s dva pogotka u Osijeku došao do učinka od šest pogodaka. Izjednačio se s Haronom Džankovićem. Njih dvojica su sad prvi strijelci Squarea ove sezone. Na vrhu liste strijelaca s 11 pogodaka su Igor Osredkar (Novo vrijeme Apfel) i Dario Markić (Alumnus Sesvete).

Damjan Šulić (Square) protiv Osijek Kelmea u Gospinom polju foto: Tonči Vlašić

Osijek Kelme – Square 3:3

OSIJEK Dvorana Zrinjevac. Bez gledatelja. Suci: Saša Tomić i Mislav Džeko (obojica iz Zagreba).

Strijelci: 1:0 Šalaj (1), 2:0 Pandurević (3), 2:1 Perić (10), 3:1 Lima (18), 3:2 Konsuo (36), 3:3 Konsuo (40)

OSIJEK KELME: Dino Živković, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Denis Šimašek – Ivan Čurman, Armando Kajfeš, Viktor Lima, Ivan Ćosić, Dražen Čavar, Ivan Gelo, Goran Dakić, Filip Petrušić. Trener: Saša Voldin.

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Damjan Šulić – Zoran Primić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Orsat Klečak, Niko Drobac. Trener: Hans Matić.

Haron Džanković (Square) protiv Osijek Kelmea u Gospinom polju 16. listopada 2020. godine foto: Tonči Vlašić

Rezultati 12. kola, petak, 12. veljače, Vrgorac: Vrgorac – Novo vrijeme Apfel 4:0, Osijek: Osijek Kelme – Square 3:3, subota, 13. veljače, Omiš: Olmissum – Alumnus Sesvete, Šibenik: Crnica – Uspinjača Gimka, nedjelja, 14. veljače, Zagreb: Futsal Dinamo – AFC Universitas.

Poredak: 1. Olmissum 25 bodova/11 utakmica (38:14), 2. Novo vrijeme Apfel 22 boda/12 utakmica (29:22), 3. Alumnus 17 bodova/11 utakmica (34:33), 4. Crnica 17 bodova/11 utakmica (28:37), 5. Square 17 bodova/12 utakmica (30:31), 6. Futsal Dinamo 16 bodova/11 utakmica (26:22),7. AFC Universitas 14 bodova/11 utakmica (28:27), 8. Uspinjača Gimka 13 bodova/11 utakmica (30:32), 9. Vrgorac 11 bodova/12 utakmica (27:38), 10. Osijek Kelme 8 bodova/12 utakmica (33:47).

Raspored 13. kola, petak, 19. veljače, Dubrovnik: Square – Vrgorac, Zagreb: Alumnus Sesvete – Uspinjača Gimka, Zagreb: Futsal Dinamo – Crnica, Split: AFC Universitas – Osijek Kelme, utorak, 23. veljače, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Olmissum.

19. travanj 2024 04:09