NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

ŽUPA PO STAROM Omladinac 'otplovio' u nastavku

23. studenog 2016. - 22:45

Branio se Omladinac i obranio prvo poluvrijeme, sačuvao svoju mrežu netaknutom. Ima tu krivice i u igračima Župe dubrovačke. Dvije prilike su za rubriku: lakše je pogoditi nego promašiti.

Ipak, iznenađenje se u Čibači nije dogodilo. Lider je u nastavku slomio otpor lastovskog sastava. Prvi je pogodio, i to u 50. minuti, prvi strijelac lige, kapetan lidera, Velimir Kajba, njegov osmi pogodak ove jeseni. Potom je sedam minuta poslije isto uspio i Matej Nađ.

Župa dubrovačka je tako osvojila tri boda, sad je na 23, ima tri boda više i četiri pogotka bolju pogodak razliku od prvog pratitelja, Croatije iz Gabrila, čiji je gost u zadnjem kolu prvog dijela. Do tog gleda u Gabrilima Župa dubrovačka dočekuje u nedjelju Hajduk 1932., a Croatija je gost trećeplasiranog Maestrala u Krvavcu. Lider ima na papiru daleko lakši zadatak, priželjkuje pobjedu i kiks Croatije. Ali, ako Ivica Zadro i njegova momčad iziđu kao pobjednici iz derbija 12. kola, uspiju što nikome nije pošlo za rukom ove sezone, uzeti sva tri boda u Krvavcu, tada će se o prvaku jeseni odlučivati u Gabrilima u nedjelju, 4. prosinca.

U suprotnom, dobije li Župa dubrovačka u Čibači Hajduka 1932., a derbi u Krvavcu ne završi pobjedom gostiju, momčad Josipa Papića je kolo prije kraja jesenski prvak. Naravno, iznenadi li Hajduk 1932. lidera na njegovom terenu, e tada je u igri za prvaka jeseni i petoplasirani Orebić.

RASPORED 11. kolo
Nedjelja, 20. studenoga, Vela Luka:
Hajduk 1932. – Maestral 1:1, Gruda: Slaven – Konavljanin, Orebić: Orebić – Jadran 1929., Gabrili: Croatia – Gusar 1:0, Metković: ONK Metković – Žrnovo 3:0, srijeda, 23. studenoga, Čibača: Župa dubrovačka – Omladinac 2:0, slobodan je Grk.

1. Župa dubrovačka
23 boda (21:6), 2. Croatia 20 bodova (24:13), 3. Maestral 19 (17:9), 4. Slaven 19 bodova (17:12), 5. Orebić 17 bodova (19:11), 6. Gusar 16 bodova (22:8), 7. Jadran 1929. Smokvica (utakmica više) 15 bodova (17:18), 8. ONK Metković 14 bodova (14:12), 9. Grk 13 bodova (14:23), 10. Hajduk 1932. 12 bodova (12:23), 11. Konavljanin 7 bodova (7:19), 12. Omladinac (utakmica više) 5 bodova (8:26), 13. Žrnovo 4 boda (9:21).