NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Znao se uoči Praznika rada prvak, te tko je zadnji, a sad se zna i tko je drugi - pet domaćina je slavilo u 20. kolu, samo jedan nije

1. svibnja 2022. - 22:15

20. KOLO

Četvrtak, 28. travnja, Metković: ONK Metković – Konavljanin 1:0 (Duje Medak u 24. minuti), nedjelja, 1. svibnja, Smokvica: Jadran 1929. – BŠK Zmaj 3:2, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo 2:0, Gabrili: Croatia – Sokol 5:0, Gruda: Slaven – Gusar 3:1, Krvavac: Maestral – Orebić 0:3.

1. ONK Metković 49 bodova (45:7), 2. Slaven 41 bod (35:15), 3. Gusar (dva oduzeta boda) 35 bodova (34:27), 4. Croatia 33 boda (40:21), 5. Orebić 30 bodova (31:28), 6. Konavljanin 29 bodova (34:28), 7. Sokol 25 bodova (29:36), 8. Župa dubrovačka 25 bodova (26:32), 9. Jadran 1929. 24 boda (26:34), 10. Žrnovo 19 bodova (22:40), 11. Maestral 18 bodova (24:58), 12. BŠK Zmaj 9 bodova (27:47).

Prvak se zna - ONK Metković. Zna se i tko je zadnji - BŠK Zmaj. Sad se zna kako je doprvak Slaven. Šest bodova ima više od trenutno trećeg Gusara, kojeg je dobio sad na Gnjilama s 3:1, a od kojeg je izgubio u prvom dijelu s 1:0 u Kominu. Za ostale pozicije je borba u zadnja dva kola.

Na Grudi, u derbiju kola, drugi dočekao trećeg, nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, a zatim je krenulo – prvo domaćina. Paulo Vukić u 49. minuti, zatim još jedan Paulo – Opušić u 66. minuti, te nakon toga još jednom Paulo, ali Vukić, koji je u 70. minuti pogodio za 3:0. Toma Medak je u 84. minuti ublažio poraz Gusara.

U Gabrilima pogodak više nego na Grudi, a svih pet je završilo u mreži gosta. Croatija je nadigrala Sokola pogocima Gorana Smolčića u 2., Vlaha Grbešića u 10., Mara Kalauza u 33., te Christiana Čukteraša u 82. i 90. minuti. Domaćin je od 27. minute igrao s desetoricom. Marin Zvono je u istoj minuti zaradio dva žuta kartona, oba, stoji u izvješću s utakmice, zbog ružnih riječi upućenih glavnoj sutkinji Aniti Nenadi.

I u Smokvici pet pogodaka, i isključenje igrača zbog dva žuta kartona, jedan za drugim. Jadran 1929. je dobio s 3:2 BŠK Zmaj, koji je od 25. minute igrao s desetoricom. Vinko Nobilo je isključen, prvo je dobio žuti karton zbog preoštrog starta, a nakon toga i drugi zbog nesportskog ponašanja, tj. nepoštivanja odluke sudaca.

U trenutku isključenja rezultat je bio 0:0. Minutu poslije poveo je Jadran 1929. pogotkom Nemanje Šešlije, izjednačio je Dino Velimirović u 40. minuti, a četiri minute nakon pogotka gostiju – novi pogodak domaćina – Mladen Salečić u 44. minuti. U nastavku prvo je domaćin stigao do trećeg pogotka (Ivica Grbeša u 62. minuti), a četiri minute nakon toga gost do drugog (Deni Sardelić u 66. minuti).

U Čibači također pobjeda domaćina. Župa dubrovačka je s 2:0 svladala Žrnovo. Karlo Buhač u 54. i Marko Grgurević u 72. minuti razveselili su domaće navijače.

Jedini domaćin koji je ostao praznih ruku bio je Maestral. Orebić je u Krvavcu postigao tri pogotka, nije primio ni jedan, te je uzeo sva tri boda. Orebić je imao dva kaznena udarca. Toma Ujević nije realizirao prvi u 5. minuti, Ante Kordić jest drugi u 70. minuti. Prije Ante Kordića mrežu Maestrala zatresao je Miroslav Ninčević u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a nakin Ante Kordića pogodio je Ivan Kordić, i to u 78. minuti.

PREDZADNJE 21. KOLO

Nedjelja, 8. svibnja, Krvavac: Maestral – Jadran 1929., Potomje: Orebić – Slaven, Komin: Gusar – Croatia, Dubravka: Sokol – ONK Metković, Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – BŠK Zmaj.

19. travanj 2024 10:26