NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Zaustavljen pobjednički niz vodećeg dvojca, ali lider nije izgubio ni utakmicu, ni vrh, dok je prvi pratitelj izgubio i utakmicu, i drugo mjesto

3. travnja 2022. - 20:54
ONK Metković nije nastavio pobjednički niz od sedam pobjeda, ali je i dalje ima samo jedan poraz, te uvjerljivu prednost na vrhuTonči Vlašić

GOSTIMA SAMO BOD

Nedjelja, 3. travnja, Smokvica: Jadran 1929. – ONK Metković 0:0, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka 1:0, Gruda: Slaven – BŠK Zmaj 4:1, Krvavac: Maestral – Žrnovo 2:1, Potomje: Orebić – Konavljanin 2:0, Komin: Gusar – Sokol 1:0.

1. ONK Metković 39 bodova (34:7), 2. Slaven 31 bod (29:13), 3. Konavljanin 28 bodova (33:22), 4. Gusar (kažnjen oduzimanjem dva boda) 28 bodova (26:20), 5. Orebić 24 boda (24:24), 6. Croatia 23 boda (26:18), 7. Sokol 21 bod (25:28), 8. Župa dubrovačka 21 bod (21:26), 9. Žrnovo 18 bodova (22:34), 10. Jadran Smokvica 17 bodova (19:27), 11. Maestral 15 bodova (20:49), 12. BŠK Zmaj 7 bodova (21:35).

ONK Metković nije pobijedio, ali nije ni izgubio. NIje primio, ali nije ni postigao pogodak u Smokvici protiv Jadrana 1929., koji je u odnosu na protekli vikend bogatiji za četiri boda. Predzadnjeg prvaka (Croatia Gabrili) dobio je kod kuće u zaostaloj utakmici s 2:1, a sad protiv aktualnog bod.

Orebić je u Potomju zaustavio niz pobjeda (i uspjeha) Konavljanina čiji su poraz iskoristili Slaven, koji se pobjedom protiv fenjeraša BŠK Zmaj na svom terenu vratio na drugo mjesto, te Gusar, koji se pobjedom kod kuće protiv Sokolabodovno izjednačio sa sastavom iz Čilipa. Konavljanin i Gusar imaju tri boda manje od Slavena, te jedanaest manje od ONK Metković, koji je osmu utakmicu za redom bez poraza s tim što je dobio prethodnih sedam. Konavljanin je do utakmice kod Orebića nanizao pet pobjeda, te prošlo kolo preuzeo od Slavena drugo mjesto.

Domagoj Ljubišić je u 57. minuti odlučio ogled Croatije i Župe dubrovačke u Gabrilima.

Slaven je slavio u prvom redu zahvaljujući raspoloženom Paulu Vukiću, koji je postigao tri pogotka u 4:1 pobjedi protiv BŠK Zmaj. Prva tri pogotka domaćin je postigao u vremenskom razmaku od šest minuta (Vukić u 36., Gojko Korać u 40. i u 42. minuti opet Vukić, koji je pogađao i u 56. minuti). BŠK Zmaj je ublažio poraz pogotkom iz kaznenog udarca u 88. minuti (Dino Velimirović). Sedmi poraz u nizu BŠK Zmaj.

Maestral nastavlja s uspjesima, mnogi su ga otpisali nakon prvog dijela prvenstva, ojačao se za drugi. Osvojio je 12 od 15 bodova ovog proljeća. Sad je dobio i Žrnovo kod kuće. Dario Barbir u 44. i Luka Herceg u 51. minuti bili su strijelci za petu ovosezonsku pobjedu. Pogodak za Žrnovo postigao je Domagoj Čule u 71. minuti.

Orebić je Konavljanin dobio pogocima Nikole Petkovića u 5. i Ivana Rosa u 38. minuti, a Gusar pogotkom Ante Sršena u 34. minuti Sokol, koji je kraj utakmice dočekao s devetoricom. Početkom nastavka isključen je Luka Fiorović zbog namjernog prekršaja u ulozi posljedmjeg igrača obrane, a Mateo Miladin je u 87. minuti dobio drugi žuti karton.

IDUĆE, 17. KOLO

Nedjelja, 10. travnja, Komin: Gusar – Jadran 1929., Dubravka: Sokol – Orebić, Čilipi: Konavljanin – Maestral, Žrnovo: Žrnovo – Slaven, Blato: BŠK Zmaj – Croatia, Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković.

20. travanj 2024 12:12