NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Veli(mir) Kajba svoj debi u ulozi igrač/ trener okrunio pobjedom, postigao oba pogotka protiv Slavena, uspjeh Župe dubrovačke razveselio Štruvino

27. ožujka 2022. - 17:37

DERBI ZAČELJA GOSTIMA U 89. MINUTI

Nedjelja, 27. ožujka, Dubravka: Sokol – Jadran 1929. 2:1, Čilipi: Konavljanin – Gusar 3:0, Žrnovo: Žrnovo – Orebić 3:1, Blato: BŠK Zmaj – Maestral 0:1, Čibača: Župa dubrovačka – Slaven 2:0, Metković: ONK Metković – Croatia 1:0

1. ONK Metković 38 bodova (34:7), 2. Konavljanin 28 bodova (33:20), 3. Slaven 28 bodova (25:12), 4. Gusar (kažnjen oduzimanjem dva boda) 25 bodova (25:20), 5. Sokol 21 bod (25:27), 6. Orebić 21 bod (22:24), 7. Župa dubrovačka 21 bod (21:25), 8. Croatia (utakmica manje) 20 bodova (24:16), 9. Žrnovo 18 bodova (21:29), 10. Jadran Smokvica (utakmica manje) 13 bodova (17:26), 11. Maestral 12 bodova (18:48), 12. BŠK Zmaj 7 bodova (20:31),

Župa dubrovačka - Slaven u Čibači, ogled dva sastava čiji su treneri ujedno igrači, Velimir Kajba kod Župe dubrovačke u svom debiju u toj ulozi, a s druge strane Antun Šmanjak, s klupa su 'dirigirali' bivši vratari - Matija Štrkalj (Župa dubrovačka) i Pero Kapetanić (Slaven).

Tko će slaviti nakon što su u prethodnom, 14. kolu doživjeli težak udarac? Župa dubrovačka je izgubila kod fenjeraša Maestrala sa čak 4:0, nakon toga je došlo do nove smjene u Čibači. Otišao je Milan Petrović, koji je na početku sezone došao umjesto Josipa Papića, a uprava Župe dubrovačke je odlučila do kraja sezone vođenje momčadi povjeriti svom kapetanu, najboljem strijelcu, koji je od 2017. godine trener mlađih uzrasta.

Uspješan je bio Kajbin debi u ulozi igrača trenera. Župa dubrovačka je dobila Slaven s 2:0, a oba pogotka je postigao upravo Kajba iako je nakon prvog bila dilema, je li kapetan skrenuo loptu u gol koju je uputio iz slobodnog udarca Viktor Lekaj. Dogodilo se to u završnici prvog poluvremena. U nastavku kazneni udarc za domaćina. Naravno, to je godinama zadatak kapetana, koji nije promašio.

Slaven je upisao drugi poraz za redom, prije sedam dana dobio ga je lider, ONK Metković, i to na njegovim Gnjilama. Sad je ONK Metković opet bio uspješan. Dobio je na svom Štruvinu Croatiju s 1:0 pogotkom Stipana Marevića u 13. minuti iz kaznenog udarca, njegov jedanaesti pogodak ove sezone, te sad metkovski 'crveno bijeli' imaju deset bodova više...

Župa dubrovačka - startnih jedanaest

Tonči Vlašić

Slaven - startnih jedanaest

Kapetani i sudac - Velimir Kajba (Župa dubrovačka), sudac Nikica Tomas (Metković), te Ivan Pulić (Slaven)

Prva ŽNL, 15. kolo, Čibača: Župa dubrovačka - Slaven

Prva ŽNL, 15. kolo, Čibača: Župa dubrovačka - Slaven (slavi Velimir Kajba pogodak za 1:0)

Prva ŽNL, 15. kolo, Čibača: Župa dubrovačka - Slaven (doktor Davor Raguž)

19. travanj 2024 17:43