NogometTREĆA HNL - JUG

Utakmicu u Parku mladeži obilježio kapetan GOŠK Dubrovnik 1919., iskusni vratar Dalibor Kristić: ‘Prvi put sam u karijeri uspio...‘

22. svibnja 2022. - 12:23
Suigrači su 'poklopili' Dalibora Kristića nakon što je u finalu Županijskog kupa obranio penal za pobjedu, sad je kapetan GOŠK Dubrovnika 1919. prvi put u karijeri zaustavio dva penala u 90 minuta igre

PREDZADNJE KOLO

Subota, 21. svibnja, Vodice: Vodice - Neretva 1:2, Posedarje: Hrvatski vitez - Zagora 6:1, Split: RNK Split - GOŠK Dubrovnik 1919. 1:0, Sinj: Junak - Uskok 3:1, Ivanbegovina: Kamen - Zadar 2:4, nedjelja, 22. svibnja, Mravince: Sloga - Hrvace, Makarska: HRNK Zmaj - Primorac (B), Opuzen: Neretvanac - OSK, Baška Voda: Urania - Jadran Luka Ploče.

POGLEDAJTE POREDAK

1. Jadran Luka Ploče (utakmica manje) 59 bodova, 2. Hrvatski vitez 57 boda, 3. Zadar 56 bodova, 4. Hrvace (utakmica manje) 54 boda, 5. Neretva 52 boda, 6. Junak 52 bodova, 7. Uskok 51 bod, 8. RNK Split 51 bod, 9. Sloga (utakmica manje) 49 bodova, 10. Primorac (B) (utakmica manje) 47 bodova, 11. GOŠK Dubrovnik 1919. 43 boda, 12. Zagora 43 boda, 13. HRNK Zmaj (M) (utakmica manje) 40 bodova, 14. Neretvanac (utakmica manje) 37 bodova, 15. Kamen 37 bodova, 16. Vodice 33 boda, 17. Urania (utakmica manje) 30 bodova, 18. OSK (utakmica manje) 22 boda.

Jadran Luka Ploče ima 59 bodova i gost je Uranie. Uspjehom u Baškoj Vodi, ne izgubi li, osigurat će kolo prije kraja naslov pobjednika. To se moglo dogoditi i prije nego je istrčao na teren u 33. kolu, ali nije jer je u predzadnjem kolu pobjedu ostvario Hrvatski vitez, koji je dobio na svom terenu sa 6:1 Zagoru te ima 57 bodova.

Pločani su u zadnjem kolu domaćini Neretvancu. Ne uspiju li u Baškoj Vodi, imaju još jednu meč loptu. Hrvatski vitez u zadnje kolu igra u Dubrovniku.

Neretva je bila uspješna u 33. kolu. Ne može ugroziti lidera, ali je stigla do 52 boda i petog mjesta. Luka Anković je opet bio strijelac. Sad je kod Vodica, u pobjedi 2:1, postigao oba poghotka. Metkovski ‘plavo bijeli‘ su vodili s 2:0, oba pogotka su postigli sredinom nastavka. Vodice su poraz ublažile u 88. minuti. Neretva ‘gađa‘ jedinstvenu Treću hrvatsku ligu...

GOŠK Dubrovnik 1919. je poražen kod RNK Split 1:0. Leo Andrić u 83. minuti zatresao je mrežu Dalibora Kristića, koji će itekako pamtiti ogled u splitskom Parku mladeži. Zaustavio je oba kaznena udarca domaćinu, i to je prvo obranio udarac Krešimira Luetića u 59. minuti, a u 85. minuti i Andrića.

- Prvi put sam u karijeri uspio, u jednoj utakmici, u 90 minuta igre, obraniti dva kaznena udarca - rekao je Kristić, kapetan GOŠK Dubrovnik 1919.

- Obojica su gađala moju lijevu stranu. Nažalost, izgubili smo utakmicu - dodao je Kristić, koji je puno puta u odluci na penale bacao u očaj suparničke igrače.

Otpisani OSK stiže u Opuzen, predzadnja Urania dočekuje Jadran Luka Ploče...

19. travanj 2024 22:00