NogometŽUPANIJSKI KUP |

TREĆELIGAŠ IDE U DUBRAVKU, A NE U ČILIPE Sokol na svojim Lužama preletio Konavljanina, poznato kad se igraju iduće kup utakmice

24. ožujka 2021. - 17:17

Sokol je na svojim Lužama dobio Konavljanin sa 4:1, te će u polufinalu Županijskog kupa Nogometnog centra Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle ugostiti GOŠK Dubrovnik 1919., člana južne skupine Treće hrvatske lige.

U Dubravci Sokol je poveo već u 1. minuti. Nikša Dragić je svladao Tomija Saltarića, vratara Konavljanina. Momčad iz Čilipa izjednačila je u 18. minuti pogotkom Boža Krilanovića. U 44. minuti drugi pogodak domaćina. Strijelac je bio Ivo Kovačević, kojeg je u 60. minuti zamijenio Antonio Lipotić, koji je u 70. i 75. minuti pogađao za konačnih 4:1.

Sokol je plasman u daljnje natjecanje izborio igrajući u sastavu: Niko Ucović, Niko Ničetić, Nikša Milković, Lovro Butorac, Luka Fiorović, Leo Pušić, Mateo Đuraš (od 67. Branimir Gašpar Ledinić), Nikša Đurić, Ivo Kovačević (od 60. Antonio Lipotić), Nikša Dragić  i Pavo Kuliš (od 65. Mateo Urlović), dok je Konavljanin igrao u sastavu: Tomi Saltarić, Neven Dadić, Božo Krilanović, Robert Grbavac, Martin Mataga (od 54. Jasmin Salihović), Martin Puljić, Ermin Krvavac, Davorin Krešić (od 80. Pavo Skurić), Pero Opušić, Niko Grbešić i Ivan Memunić (od 80. Paulo Mage).

Utakmicu Sokol - Konavljanin sudila je Anita Nenada s pomoćnicima, Nedjeljkom Jeljenićem i Namikom Semićem. Delegat je bio Miho Katušić.

Mario Matić, trener nogometaša Konavljanina
Tonči Vlašić

Faraon uz Trpnja je pobjednik Nogometnog centra Pelješac, te prvi polufinalist završnice Županijskog kupa u kojoj će igrati i pobjednici tri preostala centra, Lastovo - Korčula, Dolina Neretve te Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle. Ždrijebom će se odrediti parovi polufinala. Igra se također jedna utakmica. Pobjednik Županijskog kupa plasirat će se u pretkolo Hrvatskog kupa.