NogometTURSKA |

TOMISLAV GLUMAC I EKIPA ODNIJELI KUĆI TRI BODA UNATOČ TOME ŠTO SU UTAKMICU ZAKLJUČILI S DEVETORICOM Nogometaš iz Mokošice: ‘Nije moglo bolje početi!‘

17. kolovoza 2021. - 00:26
Umraniyespor (Tomislav Glumac četvrti s lijeva u gornjem redu)

Umraniyespor je novu sezonu počeo 3:0 gostujućim uspjehom kod Kocaelispora, kluba koji je dva puta osvajao Kup Turske, 1997. i 2002., a koji 2009. ispao iz Superlige, najvećeg ranga, zatim pet sezona poslije bio petoligaš, 2020. izborio Treću ligu, a 2021. godine pladsman u Drugu ligu. Uzlet je počeo 2018. godine kad je dobio sjajan stadion kapaciteta 34.712 gledatelja.

Uglavnom, Kocaelispor i Umraniyespor su zaključili prvo drugoligaško kolo. Mreža domaćina se tresla u 5., 59. i 69. minuti. Sudac je pokazao tri crvena kartona. Umraniyespor je od 51. minute igrao s desetoricom, a od 85. minute s devetoricom. Domaćin je s desetoricom ostao u 86. minuti.

Tomislav Glumac, 30-godišnji nogometaš iz Mokošice, stup je obrane Umraniyespora od početka 2020. godine. U Turskoj je od zime 2015. godine. Prvo je pet godina igrao za Balikesirspor

- Nije moglo bolje početi nova sezona - istaknuo je Glumac, koji je odigrao cijelu utakmicu protiv Kocaelispora.

Umraniyespor je ostvario najuvjerljiviju pobjedu na startu sezone, gleda s vrha tablice, a u 2. kolu dočekuje gradskog rivala, Istanbulspor, koji je kod kuće na startu izgubio od Manise FK sa 4:3. Glumac i ekipa priželjkuju borbu za (naj)veći rang. Prvih 90 minuta su odradili za pet!