NogometPOČEO PROLJETNI DIO

Tko kaže da GOŠK Dubrovnik 1919. ne može ništa nakon 0:2, Neretva Prolet(jel)a do pobjede: ‘Igrali smo i uživali!‘

18. veljače 2023. - 17:18

TREĆA HNL JUG

Subota, 18. veljače, Biograd: Primorac (BNM) – Sloga 2:0, Ivanbegovina: Kamen – Uskok 4:0, Metković: Neretva – Urania 2:0, Makarska: HRNK Zmaj (M) – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:2, Sinj: Junak – Vodice 2:1, Split: RNK Split – GOŠK (KG) 1:4, nedjelja, 19. veljače, Opuzen: Neretvanac – Zadar, Posedarje: Hrvatski vitez – Zagora.

Poredak: 1. Zagora (utakmica manje) 36 bodova, 2. Junak 32 boda, 3. Zadar (utakmica manje) 32 boda, 4. GOŠK (KG) 27 bodova, 5. Hrvatski vitez (utakmica manje) 26 bodova, 6. Primorac (BNM) 26 bodova, 7. Uskok 25 bodova, 8. Vodice 24 boda, 9. HRNK Zmaj 20 bodova, 10. Sloga 19 bodova, 11. Neretva 19 bodova, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 19 bodova, 13. RNK Split 18 bodova, 14. Kamen 13 bodova, 15. Neretvanac (utakmica manje) 11 bodova, 16. Urania 8 bodova.

Neretva je uzela tri zlata vrijedna boda na startu proljetnog dijela. Svladala Iza Vage Uraniu, fenjeraša, i to s 2:0, te sad ima 11 bodova više od njega. Fran Ćavar je nakon dvadesetak minuta igre doveo metkovske ‘plavo bijele‘, a pobjedu u šestoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Marin Jelavić.

Trener Neretve Goran Proleta je utakmicu protiv Uranie počeo u sastavu: Karlo Čović, Branimir Vištica, Jakov Bubalo, Vencel Kožul, Stipe Sesar, Fran Ćavar, Marin Jelavić, Domagoj Zovko, Ivan Vrankić, Josip Šantić i Petar Mikulić. Još su igrali Marko Čuljak, Mario Zovko, Ivan Raguž i Abel Kalfić.

- Držali smo utakmicu pod kontrolom 75 minuta. Gost je pokušao napasti u zadnjih 15ak minuta, međutim, bili smo jaki. Baš smo bili dobri. Igrali smo i uživali – istaknuo je Proleta nakon pete prvenstvene pobjede Neretve s kojom se približila sredini prvenstvene tablice, a pobjegla od začelja.

Na startu sezone Urania - Neretva 2:2.

U prvom dijelu sezone GOŠK Dubrovnik 1919. je osvojio 18 bodova, bod manje od makarskog HRNK Zmaj. Na Lapadu, na startu, 1:1. Zmaj je dobio prvo poluvrijeme, Nikola Čepo je izjednačio početkom nastavka. Sad nakon ogleda u Makarskoj ista razlika – rezultat 2:2 s tim što je ovaj put Zmaj vodio s 2:0 (Florent Hyseni je bio strijelac u 32. minuti, a Danijel Rašić početkom nastavka, u 50. minuti), ali sredinom drugog poluvremena, u nepunih pet minuta, dva pogotka momčadi trenera Vedrana Madžara. Prvo je u 70. minuti pogodio Antonio Mrković, a u 74. i Maro Vatović.

Dalibor Kristić, Antonio Mrković, Maro Đivić, Hrvoje Šijaković, Petar Krešimir Kačić, Maro Matić, Marin Krešić, Luka Matić, Maro Vatović, Marko Farić i Baldo Teo Krešić su počeli proljetni dio, istrčali u dresu GOŠK Dubrovnik 1919.  za kojeg su u nastavku još igrali Vlaho Capurso, kojeg je zamijenio poslije Maro Letunić, te Mihael Dabo. Capurso je ušao umjesto Kačića, a Dabo je zamijenio Luku Matića.

U drugom proljetnom kolu GOŠK Dubrovnik 1919. dočekuje Neretvu.

17. KOLO

Subota, 25. veljače, Zadar: Zadar – RNK Split, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Hrvatski vitez, Unešić: Zagora – Junak, Vodice: Vodice – HRNK Zmaj (M), Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva, Klis: Uskok – Sloga, nedjelja, 26. veljače, Opuzen: Neretvanac – Primorac (BNM), Baška Voda: Urania – Kamen.

19. travanj 2024 23:21