NogometBITKA ZA KUP |

SREDIŠTE SPLIT Nova radost u Gospinom polju: pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. preko Zadra do finala!

11. studenog 2020. - 14:54
Kapetan GOŠK Dubrovnika 1919. Dominik Tolja pogodio je u 4. minuti iz slobodnog udarca za 1:0 protiv Zadra u Gospinom polju foto: Tonči Vlašić
Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. izborili su finale Kupa Središta Split. Nakon što su osvojili županijski kup, te se plasirali u daljnje natjecanje, sad su napravili korak dalje. Finale su izborili pobjedom 3:1 u Gospinom polju protiv vršnjaka Zadra. U finalu će igrati protiv boljeg iz ogleda Šibenik - Primorac Stobreč

Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. s trenerom vratara Mateom Kristićem i trenerom Oliverom Kljajićem uoči polufinala Kupa Središta Split protiv Zadra foto: Tonči Vlašić

Velika obrana Roka Vuletića, vratara GOŠK Dubrovnika 1919. u prvim trenucima utakmice. Potom u 4. minuti sjajno izveden slobodan udarac s 18, 19 metara, iskosa, kapetana domaćih Dominika Tolja, koji je u 15. minuti projurio desnom stranom, ušao u kazneni prostor, te servirao loptu za Filipa Obradovića, koji je s 3,4 metra zakucao za novu radost momčadi trenera Olivera Kljajića (2:0). Između prva dva pogodka domaćina još jedna velika prilika Zadra, ali lopta nije išla u okvir gola.

Polufinale kupa Središta Split za pionire: GOŠK Dubrovnik 1919. - Zadar foto: Tonči Vlašić

Oliver Kljajić, trener pionira GOŠK Dubrovnika 1919. foto: Tonči Vlašić

U Gospinom polju se jurilo s obje strane. Zadrani su zaprijetili na početku nastavka, ali je obrana GOŠK Dubrovnika 1919. bila na mjestu. Sredinom drugih 35 minuta, dva slobodna udarca. Oba puta je Tolja bio blizu novog pogotka, a nakon drugog, kojeg je obranio Karlo Rakić, vratar Zadra, izbacivši loptu u korner, Antoan Kušar je pogodio za 3:0. Četiri minuta nakon trećeg pogotka, a trinaest minuta nakon posljednjeg zvižduka suca Frana Palfija, Zadar je ublažio poraz.

Pomoćni sudac Romano Radonić iz Vitaljine uoči utakmice provjerio je je li sve u redu s mrežom na golu foto: Tonči Vlašić

POLUFINALE KUPA SREDIŠTA SPLIT / PIONIRI
GOŠK Dubrovnik 1919. – Zadar 3:1 (2:0)
DUBROVNIK
Igralište s umjetnom travom u Gospinom polju. Bez gledatelja. Sudac: Frano Palfi (Dubrovnik), pomoćnici: Mišo Krešić (Metković) i Romano Radonić (Vitaljina). Delegat: Damir Gleđ (Dubrovnik).
Strijelci: 1:0 Tolja (4), 2:0 Obradović (15), 3:0 Kušar (53), 3:1 Marić (57).
GOŠK DUBROVNIK 1919.: Roko Vuletić (od 68. Josip Šakota), Periša Čagalj, Đivo Dabo, Pero Koprivec (od 36. Zlatan Kacić), Mihael Sršen, Frano Vlašić (od 68. Vlaho Prebisalić), Antoan Kušar (od 66. Antonio Đivanović), Antonio Lučić (od 62. Toma Bašica), Dominik Tolja, Filip Obradović (od 62. Arijan Đuderija), Ivan Oberan. Trener: Oliver Kljajić, pomoćnik: Mateo Kristić.
ZADAR: Karlo Rakić, Mauro Marić, Marino Uskok, Lovre Pedisić (od 45. Sebastijan Kajtazi, od 66. Pavle Žilić), Vice Miletić, Ivan Vinko Marić, Marko Vicković (od 45. Roko Tovak), Domagoj Zubčić, Josip Perinić (od 36. Niko Bilić), Mihael Bugarija (od 66. Dino Đorđević), Matej Šegarić. Trener: Damir Pankasz.

Radost pionira GOŠK Dubrovnika 1919. nakon pogotka za 2:0 u 15. minuti - u zagrljaju Dominik Tolja (10), koji je asistirao, te strijelac Filip Obradović foto: Tonči Vlašić
19. travanj 2024 19:39