NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Slaven maestralno zaključio jesen, u Čilipima potop, pogađala oba Opušića, mlađi slavi, stariji tuguje, pogađali i vodeći topnici lige, razlika između njih ostala ista

4. prosinca 2022. - 16:42

ZADNJE KOLO JESENI

11. kolo, nedjelja, 4. prosinca, Žrnovo: Žrnovo – Župa dubrovačka 2:0, Smokvica: Jadran 1929. – Hajduk 1932. 3:2, Krvavac: Maestral – Slaven 1:5, Metković: ONK Metković – Croatia 4:0, Dubravka: Sokol – Orebić 4:0, Čilipi: Konavljanin – Gusar 2:3.

Slaven je projurio kroz Krvavac, čak 5:1 svladao Maestrala, a onda dočekao ‘poklon‘ iz Čilipa gdje se u ‘vaterpolo‘ utakmici prvi pratitelj Konavljanin prvi put poskliznuo kod kuće. Zanimljivo, u trenutku kad je utakmica u Krvacu završila, imao je vodstvo 2:0. Ali, u Čilipima se kasnilo zbog vremenskih neprilika 20-ak minuta, a u tih zadnjih 20 minuta utakmice domaćin je doživio pravi potop. Ivan Popović je postigao u 70. minuti prvi pogodak za goste iz kaznenog udarca, zatim Marin Puljan dva, u 79. i 86. minuti, te odu sva tri boda put Komina. Pogodak Popovića je prvi koji je Konavljanin primio na svom terenu ove sezone. Popoviću je to deveti ovosezonski pogodak.

Inače, počelo je odlično za sastav sa Šupjake. Pero Opšić je u 22. minuti za 1:0, a kad je u 62. minuti mrežu Gusara naciljao i Marko Trtoman, Konavljanin je imao sjajnih 20:0 na svom travnjaku u pet utakmica kod kuće, ali...

ČILIPI: KONAVLJANIN - GUSAR 2:3

Prva ŽNL, 11. kolo: Konavljanin - Gusar 2:3

Božo Radić/Cropix/

U Krvavcu je Maestral poveo protiv Slavena pogotkom Petra Krndelja u 4. minuti. U 21. minuti izjednačenje. Đuro Trković je strijelac, u 41. minuti vodstvo gostiju – Paulo Vukić, koje je udvostručio Paulo Opušić, mlađi brat Pera, igrača Konavljanina, u 69. minuti. U 80. minuti još jednom Vukić, a četiri minute poslije oglasio se i prvi topnik lige, bez njega ne može, te je Ivo Mostahinić zaključio priču, 5:1, te ostao na učinku – pogodak po utakmici i na prvom mjestu liste strijelaca. Njegov jedanaesti pogodak! Navijači Slavena palili su bengalke, pjevali. Kako i neće!

U ostale četiri utakmice slavili su domaćini, Žrnovo je dobilo Župu dubrovačku pogocima Nikole Šale u 75. i 81. minuti, Jadran 1929. s 3:2 Hajduka 1932. (Nedjeljko Kešina u 21., Mladen Salečić u 41. i Petar Pecotić u 79. minuti za domaćina, a za goste Hrvoje Gugić u 5. i Marin Šeparović u 75. minuti, gost na kraju s primjedbom kako je u 69. minuti oštećen za nedosuđeni kazneni udarac), ONK Metković je bio sa 4:0 na Štruvinu uvjerljiv protiv Croatije, te je on sad treći, a sastav iz Gabrila četvrti (Stanko Antunović u 7., Josip Mioč u 48., Duje Medak u 67. i Mate Pehar u 81. minuti), kao i Sokol protiv Orebića (Ivo Kovačević u 10., autogol Hrvoje Rikalo u 15., te Leo Pušić u 65. i Ivica Duždević u 84. minuti).

PRVA ŽNL

Poredak: 1. Slaven 28 bodova (26:6), 2. Konavljanin 21 bod (23:7), 3. ONK Metković 20 bodova (19:10), 4. Croatia 18 bodova (15:17), 5. Gusar (utakmica manje)16 bodova (25:16), 6. Maestral 16 bodova (16:17), 7. Orebić 13 bodova (11:23), 8. Župa dubrovačka 11 bodova (12:17), 9. Hajduk 1932. 11 bodova (11:17), 10. Sokol (dva oduzeta boda) 10 bodova (9:10), 11. Jadran 1929. (utakmica manje) 10 bodova (11:21), 12. Žrnovo 10 bodova (11:23).

I tako je sad velikih sedam bodova viška na kontu Slavena u odnosu na i dalje drugog Konavljanina, koji je u zadnja četiri kola osvojio samo 3 od 12 bodova (Slaven 10 od 12). ‘Crveni‘ s Gnjila imaju velikih osam više u odnosu na ONK Metković, branitelja naslova, koji je treći...

Ostao je još jedan zaostatak, i to iz 7. kola (Jadran 1929. - Gusar).

Uglavnom, nastavak prvenstva je na proljeće. Može li itko ugroziti Slaven?

23. travanj 2024 20:54