Nogomet8. KOLO DRUGE ŽUPANIJSKE LIGE

Rat prekinuo svoj niz poraza, i to, ni manje, ni više, nego protiv (neporaženog) prvaka, te osvojio prvi bod!

21. studenog 2021. - 23:01

Čudo u Kuni, Rat je niz poraza prekinuo protiv Omladinca s Lastova, i dok je prošli tjedan Hajduk 1932. slavio s čak 11:0, vikend poslije domaćin je protiv drugog neporaženog sastava lige, koji je imao isti učinak kao i sastav iz Vela Luke, odigrao 2:2, i to je fenjeraš protiv aktualnog prvaka dva puta vodio. Redom, Marko Totić je doveo Rat u vodstvo u 25. minuti. Izjednačio je u početkom nastavka, u 54. minuti, Luka Pejović, ali osam minuta nakon izjednačenja novi pogodak Rata. Petar Kunić je pogodio. Nakon osam minuta novi pogodak. Dosuđen je kazneni udarac za goste, Marko Kopić je igrao rukom, spriječio siguran pogodak, te je morao iz igre. Kazneni udarac je realizirao Ante Pavličević. Iako je Omladinac imao zadnjih dvadeset minuta igrača više, mreže se više nisu tresle. Rat se obranio, te osvojio prvi bod. Omladinac je imao ukupno dva kaznena udarca u Kuni. Prvog, u 14. minuti, nije realizirao.

I dok Omladinac nije uspio doći do nove pobjede, jest Hajduk 1932., koji je dobio je Grka kod kuće s 5:3. Sastav iz Potomja je poveo u Vela Luci pogotkom Anđela Knezovića u 14. minuti. Nakon toga, do odmora, četiri pogotka domaćina – Igor Žuvela je postigao prvog i četvrtog, pogađao je u 20. i 36. minuti, Hrvoje Gugić je bio strijelac u 22. minuti za 2:1, a Boris Tulić u 25. minuti za 3:1. I u drugom poluvremenu prvoj je pogodio Grk (Mile Galić u 48. minuti). Potom se u 62. minuti Igor Žuvela treći put upisao u strijelce (5:2). Konačnih 5:3 potpisao je Dragan Edi Marić pogodivši za Grk u 73. minuti. Zanimljivo, Hajduk 1932. je u prethodnih šest utakmica primio dva pogotka, Grk mu je dao tri, ali to nije pomoglo sastavu iz Potomja da popravi bodovni učinak. Darko Jarak je malo prije posljednjeg sučevog zvižduka dobio drugi žuti karton, oba zbog preoštrog starta, te je Grk ostao s igračem manje.

U Putnikovićima je istoimeni domaćin do tri boda protiv Enkela stigao pobjedom 3:0. U prvoj i zadnjoj minuti prvog poluvremena tresla se mreža sastava iz Popovića. U 1. minuti je pogodio Mato Vitković, a u 45. minuti Ivan Sesar. U nastavku, u 69. minuti, još jednom, je pogodio Vitković. Putniković je dobio šest od sedam utakmica, poražen je samo na Lastovu, a sad je, zahvaljujući iznenađenju u Kuni, ispred neporaženog Omladinca.

U Kuparima nova pobjeda Nogometne akademije Libertas, a novi poraz aktualnog doprvaka, Faraona iz Trpnja. Domaćin je poveo u 17. minuti pogotkom Mateja Radića. Faraon je izjednačio u 70. minuti (Jozo Mastilica), i tih 1:1 je bilo sve do 85. minute i kaznenog udarca za domaćina, kojeg je realizirao Antun Palunčić. Dvije minute poslije drugog pogotka, NA Libertas je postigla i treći (Romano Sokol).

Utakmica SOŠK 1919. – Ponikve nije odigrana, i to jer nije bilo dovoljno sudaca.

Nedjelja, 21. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Grk 5:3, Putnikovići: Putniković – Enkel 3:0, Ston: SOŠK 1919. – Ponikve (odgođeno), Kupari: NA Libertas – Faraon 3:1, Kuna: Rat – Omladinac Lastovo 2:2.

POGLEDAJTE POREDAK

1. Hajduk 1932. 19 bodova / 7 utakmica (36:5), 2. Putniković 18 bodova / 7 utakmice (22:8), 3. Omladinac 17 bodova / 7 utakmica (15:5), 4. Grk 11 bodova / 7 utakmica (15:10), 5. NA Libertas 10 bodova / 7 utakmica (13:10), 6. Ponikve 7 bodova / 7 utakmica (8:15), 7. Enkel 6 bodova / 7 utakmica (16:18), 8. Faraon 6 bodova / 7 utakmica (9:18), 9. SOŠK 1919. 5 bodova / 6 utakmica (8:14), 10. Rat 1 bod / 8 utakmica (6:43).

9. KOLO

Nedjelja, 28. studenog, Lastovo: Omladinac – Hajduk 1932., Trpanj: Faraon – Rat, Ston: Ponikve – NA Libertas, Popovići: Enkel – SOŠK 1919., Potomje: Grk – Putniković.

19. travanj 2024 02:55