NogometMLAĐI UZRASTI |

PRVA LIGA SREDIŠTA SPLIT Tri pobjede GOŠK Dubrovnika 1919. na startu nove sezone, a dvije Neretve

8. rujna 2021. - 09:52

Počela je nova sezona u najvećem rangu Središta Split mlađih uzrasta (mlađih pionira, pionira, kadeta i juniora) u kojem među 16 klubova igraju i dva predstavnika Dubrovačko-neretvanske županije, GOŠK Dubrovnik 1919. i metkovska Neretva. GOŠK Dubrovnik 1919. ostvario je tri pobjede i jedan poraz, Neretva je imala polovičan učinak...

Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. dobili su u Dugopolju vršnjake Adriatica s 2:1, dok je Neretva kod kuće slavila protiv RNK Split sa 4:0.

Oba pogotka za dubrovačku momčad trenera Maria Maslača postigao je Toni Ruso. Za 1:0 pogodio je u 3. minuti, a za konačnih 2:1 u 54. minuti. Momčad Davora Mioča je Iza Vage dobila splitske 'crvene' pogocima Diega Remmela u 2., Luke Oršulića u 7., Tina Krešića u 45. i Antonia Bebeka u 57. minuti.

U 1. kolu pionira poraz GOŠK Dubrovnik 1919. u Dugopolju od Adriatica sa 6:0, a uspjeh Neretve kod kuće protiv RNK Split s 3:0. Momčad Marina Komazina slavila je pogocima Anđela Šutala u 2. minuti iz kaznenog udarca, te Pavela Paradžika u 57. i Pavle Šarca u 70. minuti.

U 2. kolu mlađih pionira i pionira GOŠK Dubrovnik 1919. dočekuje Dugopolje, a Neretva je gost Trogira 1912.

U ligi kadeta GOŠK Dubrovnik 1919. dobio je kod kuće Dalmatinac (Crno) s 3:2, a Neretva je poražena u Zadru od Zadra s 5:1. Kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. gubili su nakon prvog poluvremena s 1:0. Potom početkom nastavka u 47. i 55. minuti preokrenuli rezultat u svoju koristi (Antonio Lučić i Marin Krešić), ali gosti su već u 57. minuti izjednačili na 2:2, i taj rezultat je stajao do 77. minute kad je za pobjedu sastava Vedrana Madžara pogodio Vlaho Prebisalić, koji je u igru ušao u 65. minuti.

Neretva je u Zadru povela u 24. minuti pogotkom Petra Brajkovića, domaćin je izjednačio četiri minute poslije, a u nastavku postigao još četiri pogotka te ostvario 5:1 pobjedu.

Juniori GOŠK Dubrovnika 1919. pobjedom su otvorili novu sezonu, svladali kod kuće Dalmatinac (Crno) s 3:2, dok je drugi županijski predstavnik u najvećem rangu Središta Split, Neretva, poražena u Zadru od istoimenog domaćina sa 4:1.

Momčad Matea Kristića vodila je protiv Dalmatinca 2:0 pogocima Mara Matića u 5. i Mara Vatovića u 28. minuti. U 39. minuti, minutu nakon prvog pogotka gostiju, Vatović je pogodio za 3:1, a minutu prije kraja prvog poluvremena gosti su iz kaznenog udarca potpisali ne samo rezultat prvog poluvremena, već i utakmice.

U zadarskim Stanovima Neretva je dobila prvo poluvrijeme pogotkom Stipe Batinovića u 44. minuti iz kaznenog udarca, međutim, nastavak nije bio dobar za momčad trenera Josipa Radića. Zadar je u samo 15 minuta, od 50. do 65. minute, postigao četiri pogotka.

U 2. kolu kadeta i juniora Neretva dočekuje makarski Zmaj, a GOŠK Dubrovnik 1919. je gost Dugopolja.

25. travanj 2024 04:14