NogometMLAĐI UZRASTI |

PRVA LIGA SREDIŠTA SPLIT Mlađi pioniri i pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. ostvarili nove pobjede, slavili u 13. kolu i mlađi pioniri Neretve

23. studenog 2020. - 15:54
Prva liga Središta Split, mlađi pioniri: GOŠK Dubrovnik 1919. - Junak Sinj 4:0 (radost domaćih nakon pogotka za 2:0) foto: Tonči Vlašić
Proteklog vikenda odigrani su susreti 13. kola u sve četiri uzrasne kategorije Prve lige Središta Split.

Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. dobili su u Gospinom polju sa 4:0 vršnjake sinjskog Junaka. Za momčad trenera Maria Maslaća prvo je pogodio Arijan Džanković u 14. minuti, a nakon toga trostruki strijelac je bio Toni Ruso. Prvo iz slobodnog udarca u 22. minuti za 2:0, tri minute poslije za 3:0, te u 54. minuti za konačnih 4:0.

Prva liga Središta Split, mlađi pioniri: GOŠK Dubrovnik 1919. - Junak Sinj 4:0 (Toni Ruso, trostruki strijelac za dubrovačku momčad, broj 9) foto: Tonči Vlašić

Prva liga Središta Split, mlađi pioniri: GOŠK Dubrovnik 1919. - Junak Sinj 4:0 (pogodak Tonija Rusa iz slobodnog udarca za 2:0) foto: Tonči Vlašić

Prva liga Središta Split, mlađi pioniri: GOŠK Dubrovnik 1919. - Junak Sinj 4:0 foto: Tonči Vlašić

Prva liga Središta Split, ,mlađi pioniri: GOŠK Dubrovnik 1919. - Junak Sinj 4:0 foto: Tonči Vlašić

Uvjerljiva je bila i Neretva u uzrastu mlađih pionira. Kod kuće je s 5:0 svladala Šibenik. Tino Krešić je postigao tri pogotka od čega dva iz kaznenog udarca, Karlo Vučković i Ivan Kraljević po jedan. Metkovci su deveti sa 16 bodova (pet pobjeda, remi i četiri poraza), a GOŠK Dubrovnik 1919. jedanaesti u konkurenciji 14 sastava s 10 bodova (tri pobjede, remi i šest poraza). Vodi splitski Hajduk koji je osvojio 31 od 33 boda, dok je drugi Adriatic s istim bodovnim učinkom s tim što je odigrao 12 utakmica.

U natjecanju pionira Neretva nije igrala, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. slavio usred Splita protiv RNK Split. Momčad trenera Olivera Kljajića gubila je s 1:0, a na kraju pobijedila s 3:1. Frano Vlašić je izjednačio rezultat u 30. minuti, a u nastavku utakmice pogađali su Filip Obradović i Antonio Lučić. Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. su treći s 27 bodova (devet pobjeda i tri poraza), isto bodova na drugo mmsetu ima Hajduk II, koji je odigrao utakmicu manje, dok vodi Primorac iz Stobreča (31 bod /11 utakmica). Neretva je na jedanaestom mjestu s 9 bodova (tri pobjede i sedam poraza).

U ogledu kadeta RNK Split i GOŠK Dubrovnika 1919. bolji je bio domaćin s 3:0. Neretva nije igrala protekli vikend. RNK Split je lider, 32 boda iz 13 utakmica, a GOŠK Dubrovnik 1919. četvrti s 19 bodova (šest pobjeda, remi i pet poraza), dok je Neretva deveta s 15 bodova (pet pobjeda i pet poraza).

Juniori GOŠK Dubrovnika 1919. poraženi su u Gospinom polju od Junaka s 3:1 (Toni Skurić je potpisao konačni rezultat postigavši pogodak za domaćina u 83. minuti), dok je Neretva u Metkoviću odigrala 1:1 protiv Šibenika, lidera prvenstva i jedine neporažene momčadi (deset pobjeda i dva remija). Gosti su poveli u 26. minuti, a pogodak za metkovski sastav postigao je Slaven Pavlović u 66. minuti. Neretva je deseta s 12 bodova (tri pobjede, tzri remija i četiri poraza), dok je GOŠK Dubrovnik 1919. posljednji, četrnaesti s 5 bodova (pobjeda, dva remija i sedam poraza).
16. travanj 2024 18:02