NogometMLAĐI UZRASTI |

PRVA LIGA SREDIŠTA SPLIT Mlađi pioniri i juniori GOŠK Dubrovnik 1919. na vrhu tablice, a iz tih sastava su i vodeći strijelci liga

15. listopada 2021. - 17:00

Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. su opet bili uspješni. Dobili su s 2:0 Omladinac iz Vranjica u 6. kolu Prve lige Središta Split, te vode sa svih šest pobjeda i pogodak razlikom 28:3. Pogađali su Ivan Doko u 44. i Šimun Habjan u 45. minuti.

Uspješna je bila i Neretva, koja je istim rezultatom svladala u gostima Dalmatinac (Crno). Strijelci su bili Mario Erjauc u 5. i Patrik Majić u 33. minuti. Metkovski sastav je odigrao utakmicu manje, a ima tri pobjede i dva poraza. Splitski Hajduk ima sve četiri pobjede, Adriatic četiri pobjede i jedan poraz, a bez poraza je u konkurenciji 16 klubova još Trogir 1913. s tri pobjede i dva remija i pogodak razlikom 12:0.

Toni Ruso sa 7 pogodaka je prvi topnik GOŠK Dubrovnik 1919., te lige, dok je na diobi trećeg mjesta liste strijelaca Ivano Bjelopera, drugi strijelac dubrovačkog sastava s 5 pogodaka.

Toni Ruso (GOŠK Dubrovnik 1919./dres s brojem 9) - prvi topnik lige (na slici protiv splitskog Hajduka)
Tonči Vlašić

Pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. su ispustili pobjedu protiv Omladinca (Vranjic) u drugoj minuti sudačke nadoknade. Poveli su s 1:0 u 55. minuti pogotkom Toma Bašice. Neretva je poražena kod Omladinca (Crno) 1:0. Vode Adriatic i Šibenik, koji su dobili svih pet utakmica. GOŠK Dubrovnik 1919. je s tri pobjede, dva remija i porazom na četvrtom mjestu, dok je Neretva šesta s tri pobjede i dva poraza.

U 7. kolu su mlađi pioniri i pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. gosti Junaka (Sinj), dok je Neretva gost Solina.

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. su sa 4:3 svladali kod kuće Trogir 1912., zanimljivo, nanizali su četiri pogotka u nepunih deset minuta. Dvostruki strijelac je bio Antonio Delevski, u 38. i 39. minuti, a zatim su pogađali Petar Krešimir Kačić u 42., te Filip Obradović u 49. minuti. Neretva je osvojila bod odigravši 2:2 kod Omladinca (Vranjic). Gubila je 2:0, a uspjela je izjednačiti u posljednjih pet minuta. Mrežu domaćina su pogađali Petar Brajković u 75. i tri minute poslije, a dvije minute prije kraja utakmice Ivano Markota.

GOŠK Dubrovnik je na diobi drugog mjesta s 13 bodova (četiri pobjede, jedan remi i poraz), dok je Neretva na 11. mjestu s pobjedom, dva remija i tri poraza. Antonio Delevski je s 5 pogodaka drugi strijelac lige, jedan više je postigao Marin Carev (Adriatic). Dalmatinac Crno je lider (pet pobjeda i jedan poraz), Adriatic je jedini bez poraza (utakmica manje, četiri pobjede i remi).

Juniori GOŠK Dubrovnik 1919. su s 2:1 dobili Trogir 1919. u Gospinom polju. Pogocima Mara Vatovića u 37. i Balda Tea Krešića u 85. minuti vodili su s 2:0. Neretva je od 0:2 u Vranjicu izjednačila na 2:2 te osvojila bod kod Omladinca. Matija Jurković je prepolovio prednost domaćina u 78. minuti, a u 84. minuti Josip Blažević izjednačio rezultat.

GOŠK Dubrovnik 1919. dijeli prvo mjesto s Primorcem iz Sobreča (pet pobjeda i remi, bez poraza), dok je Neretva dvanaesta s pobjedom, dva remija i tri poraza. Maro Vatović je s 10 pogodaka prvi strijelac lige, četiri više od prvog pratitelja (Mateo Kojadin iz Dugopolja).

U 7. kolu kadeti i juniori GOŠK Dubrovnik 1919. su gosti Primorca (Biograd na moru), dok Neretva dočekuje Hajduka, koji ima tri pobjede i dva poraza.

25. travanj 2024 00:10