NogometMLAĐI UZRASTI |

PRVA LIGA SREDIŠTA SPLIT Mlađi pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. dobili Šibenik, pioniri i kadeti uspjeli što nisu seniori...

9. studenog 2020. - 11:05
Tri od četiri pobjede ostvarili su mlađi uzrasti GOŠK Dubrovnika 1919. u 11. kolu Prve lige Središta Split, i to su pioniri i kadeti bili bolji od vršnjaka Primorca iz Biograda, kad već nisu seniori na Lapadu za bodove na trećeligaškom jugu, a polovičan su učinak kod kuće imala preostala dva sastava protiv Šibenika. U Gospinom polju su mlađi pioniri pobijedili sa 4:2, dok su juniori jedini upisali poraz proteklog vikenda. 'Narančasti' su bili bolji s 2:0, te su i dalje vodeći sastav, jedini bez poraza.

Pioniri Olivera Kljajića su dobili Primorac u Biogradu s 5:3. Frano Vlašić je bio strijelac za 1:0, Periša Čagalj za 2:1, Dominik Tolja za 3:1, Antonio Lučić za 4:1, a Vlaho Prebisalić za 5:2. Kadeti Vedrana Madžara su do tri boda stigli pobjedom 4:1. Redom, do poluvremena Antonio Delevski i Franjo Matej Urlović za 2:0, a u nastavku Pero Bjeloš i Hrvoje Šijaković za 4:0.

Pioniri Maria Maslaća su pogotcima Borne Bačića i Paula Maslaća poveli s 2:0. Šibenik je izjednačio do odlaska na odmor, a početkom nastavka Vinko Prižmić je iz slobodnog udarca naciljao gornji lijevi kut gola Luke Paića, vratara Šibenika za 3:2. Četiri minute prije kraja Bačić je svojim drugim pogotkom potvrdio uspjeh GOŠK Dubrovnika 1919.

Mlađi pioniri, 11. kolo Prve lige Središta Split: GOŠK Dubrovnik 1919. - Šibenik 4:2 foto: Tonči Vlašić

Mario Maslać, trener mlađih pionira GOŠK Dubrovnika 1919. foto: Tonči Vlašić

Juniori Hasana Kacića su odoljevali lideru do 65. minute. Šibenik je dvadeset minuta nakon prvog pogotka, a pet minuta prije kraja utakmice postigao i drugi pogodak.

Juniori, 11. kolo Prve lige Središta Split: GOŠK Dubrovnik 1919. - Šibenik 0:2 foto: Tonči Vlašić

Neretva? Mlađi pioniri su odigrali 1:1 kod kuće protiv Primorca iz Stobreča. Dvije minute prije kraja utakmice uspjeli su izjednačiti pogotkom Tina Krešića. U zaostatku su bili pet minuta. Pioniri Neretve su sa 6:2 slavili u Splitu u derbiju začelja protiv RNK Split, te ostvarili prvu pobjedu i prve bodove nakon sedam poraza. Roko Batinović je izjednačio na 1:1, Gabriel Proleta pogađao za 2:1 i 3:1, zatim Anđelo Šutalo za 4:1 i 5:1 iz kaznenog udarca, a za 6:1 je vlastitu mrežu zatresao igrač domaćih, Mario Elez. Kadeti Neretve su izgubili sa 4:0 od vršnjaka RNK Split. Juniori Neretve su Iza Vage bili bolji s 3:1 od Primorca iz Stobreča. Andrej Previšić je bio strijelac za 1:0, Juliano Vištica za 2:1, te Marko Jurković za 3:1.

POREDAK Mlađi pioniri: 1. Hajduk 28 bodova / 10 utakmica, 2. Adriatic 28 bodova / 11 utakmica, ..., 8. Neretve 13 bodova / 8 utakmica, ..., 11. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova / 8 utakmica, ... Pioniri: 1. Primorac (S) 27 bodova / 9 utakmica, 2. Hajduk II 27 bodova / 11 utakmica, ..., 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod / 10 utakmica, ...., 12. Neretva 3 boda / 8 utakmica... Kadeti: 1. Hajduk II 28 bodova / 11 utakmica, 2. RNK Split 26 bodova / 11 utakmica, 3. Dugopolje 20 bodova / 11 utakmica, 4. GOŠK Dubrovnik 1919. 19 bodova / 10 utakmica, ..., 11. Neretva 9 bodova / 8 utakmica,... Juniori: 1. Šibenik 28 bodova / 10 utakmica, 2. Solin 22 boda / 11 utakmica, ..., 8. Neretva 11 bodova / 8 utakmica, ..., 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 4 boda / 8 utakmica.
19. travanj 2024 15:06