NogometMLAĐI UZRASTI |

PRVA HL - SREDIŠTE SPLIT Derbi kola u Gospinom polju zasluženo pripao neporaženim pionirima Primorca iz Stobreča, ogled kadeta bez pobjednika

20. ožujka 2021. - 15:37

Nastavljena je sezone u Prvoj hrvatskoj ligi za mlađe uzraste Središta Split. U Gospinom polju su igrali prvo pioniri, a zatim kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. i Primorca iz Stobreča. Ogled pionira, derbi kola, treći (GOŠK Dubrovnik 1919.) protiv lidera i neporaženog sastava lige (Primorac Stobreč) zasluženo je pripao gostima s 3:1, dok je ogled kadeta završio bez pobjednika, 1:1.

Pioniri Primorca iz Stobreča u drugom dijelu prvog poluvremena, prvih 35 minuta, imali su četiri prilike za pogodak. Istaknuo se vratar domaćih Roko Vuletić, koji je bio odličan i na početku drugog poluvremena. Gosti su ipak u 41. minuti uspjeli zatresti mrežu (Ante Bašić). Odmah nakon toga dvije prilike domaćina. Prvu je imao Frano Vlašić, bio je najviši u skoku, ali lopta je otišla malo iznad gola, ali drugu jest Antonio Lučić, njegov udarac nije uspio ukrotiti Mathias Giovinazzo, vratar stobrečkog sastava, koji je branio drugo poluvrijeme, te je u 43. minuti rezultat u derbiju bio izjednačen. Ipak, vrlo brzo nakon izjednačenja nova pogreška domaće momčadi, koju je iskoristio gost te je pogotkom Marina Čalušića od 47. minute opet bio u prednosti. Pokušavala je momčad Olivera Kljajića doći do izjednačenja, drugog pogotka, ali gosti su bili opasniji. Istaknuo se opet Vuletić. U 66. minuti, četiri minute prije kraja utakmice, Adriano Ivanišević je postigao treći pogodak za Primorac, koji je i dalje bez poraza, a dobio je jedanaest od dvanaest utakmica, postigao 48, a primio 6 pogodaka.

Tonči Vlašić
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (sudačka trojka, Martin Ugrin, Ado Bijedić i Robert Hausvička)
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (vratar GOŠK Dubrovnika 1919. Roko Vuletić)
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (0:0) foto: Tonči Vlašić
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (S) 1:3 (Roko Vuletić i Đivo Dabo protiv stobrečkog Primorca) foto: Tonči Vlašić
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (Antonio Lučić je strijelac, GOŠK Dubrovnik 1919. je izjednačio u 43. minuti na 1:1)
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (Ado Bijedić je sudio ogled)
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (domaći nisu uspjeli spriječiti treći pogodak Primorca, te su gosti mogli četiri minute prije kraja počet slaviti pobjedu)
Prva HL Središte Split, pioniri, 14. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac (Stobreč) 1:3 (treneri Primorca Luka Vučko i GOŠK Dubrovnika 1919. Oliver Kljajić)

S druge strane pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. su ostali na devet pobjeda, te upisali četvrti poraz. Domaćin je igrao u sastavu: Roko Vuletić, Periša Čagalj (od 52. Dino Kašić), Đivo Dabo, Antoan Kušar, Mihael Sršen, Ivan Oberan (od 52. Antonio Đivanović), Frano Vlašić, Zlatan Kacić, Antonio Lučić (od 62. Arijan Đuderija), Dominik Tolja i Filip Obradović (od 36. Toma Bašica).

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919.
Kadeti Primorca iz Stobreča

U ogledu kadeta poveo je u 60. minuti Primorac iz Stobreča (Karlo Jukić), a izjednačio je u 75. minuti GOŠK Dubrovnik 1919. pogotkom Franja Mateja Urlovića. Kadeti GOŠK Dubrovnika 1919., koji su peti s 20 bodova (šest pobjeda, dva remija i pet poraza), protiv vršnjaka Primorca iz Stobreča, koji su skupili pet bodova manje, igrali su u sastavu: Mateo Čerjan, Luka Novak, Mario Cvjetković (od 56. Patrik Miladin), Orsat Brautović, Hrvoje Šijaković, Roko Anđelić (od 68. Isan Kacić), Mihael Dabo, Ante Azinović, Franjo Matej Urlović, Antonio Delevski i Petar Krešimir Kačić (od 41. Domagoj Miloglav).

23. travanj 2024 08:20