NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

PREOKRETOM DO NASLOVA Tuga u Gabrilima, Župa slavi: 'Najbolji smo, najbolji!'

4. prosinca 2016. - 17:30

Župa dubrovačka je stigla s tri boda prednosti i s tri pogotka boljom pogodak razlikom u Gabrile u goste prvom pratitelju, na utakmcu odluke. Croatia je priželjkivala uspjeh s dva pogotka razlike i osvajanje naslova jesenskog prvaka. U 14. minuti bila je na pola puta. Pogriješio je Antonio Milina, vratar Župe dubrovačke, a Vlaho Grbešić je to kaznio.

Sve do 53. minute domaćin je imao prednost, a tada je Župa dubrovačka izjednačila. Bruno Lonza je pogodio, bio najspretniji u gužvi, lopta od stativu u mrežu. U 69. minuti novi pogodak u mreži domaćina. Maro Kalauz je opet sve napravio sve, ubacio loptu u peterac domaćina, a tamo je Božo Raguž bio najspretniji te glavom poslao loptu u mrežu. U 79. minuti slobodan udarac za domaćina. Vlaho Grbešić je sjajno tukao s nekih 20-ak metara, a Antonio Milina još bolje obranio. Pljesak za obojicu. Potom pljesak za Mateja Nađa, ukrao je loptu, sjurio se prema Marku Grgurevića, koji mu je krenuo u susret. Zaobišao je Nađ vratara domaćih te pogodio za veliko slavlje Župe dubrovačke (na slici), koja slavi naslov jesenskog prvaka i šest bodova prednosti u odnosu na konkurenciju.

- Pokazali smo više, bili smo bolji u derbiju i naša pobjeda je zaslužena. Čestitke svima, ali tek smo na pola puta - naglasio je Josip Papić, trener i igrač Župe dubrovačke.

Na Gnjilama gostima opet ni mrvice. Nova pobjeda Slavena. Ovaj put su bili bolji od Maestrala s 2:1. Gosti iz Krvavca su poveli u 62. minuti pogotkom Andrije Bebića te držao prednost do 78. minute kada je Ante Volarević, trener i igrač domaćih, koji je ušao u 72. minuti umjesto Jurice Ljubenka, izjednačio na 1:1. Tri minute prije kraja Ivan Pulić, također igrač s klupe (ušao je u 64. minuti umjesto Pava Kuliša), primio je loptu na nekih, 10, 11 metara te iznenadio Ivicu Jerkovića na vratima Maestrala. Slaven je tako slavio te s nova tri boda stigao do četvrtog mjesta na kraju jeseni.

U Metkoviću bez pobjednika u ogledu ONK Metković - Gusar. Nedjeljko Kaleb je doveo domaćina u vodstvo 1:0 u 54. minuti, a Gusar je izjednačio u 86. minuti pogotkom Darka Dodiga. Domaćin nezadovoljan suđenjem Ante Kosora. Najavio je dopis, koji će uputiti na adresu Saveza.

Orebić je bio najraspoloženiji na oproštaju od prvog dijela. Konavljanin je dva puta vodio na Trstenici, a na kraju 6:2 za Orebić. Konavljanin je poveo u 9. minuti pogotkom Lea Bogdanovića. Izjednačio je u 31. minuti Goran Šorgić. U nastavku, u 58. minuti, opet Leo Bogdanović, a u 73. minuti 2:2 Alen Stanišić iz kaznenog udarca. Potom još četiri pogotka domaćina, i to u zadnjih sedam minuta. U dvije minute ispisana je povijest Orebića: prvo je 46-godišnji Matko Čepo bio strijelac u 83. za 3:2, a dvije minute poslije pogodio je njegov sin, 16-godišnji Ivano Čepo. U 87. minuti novi pogodak u mreži Konavljanina (Blago Roso), a u 90. minuti još jedan (Goran Šorgić).

U Smokvici susjedski ogled bez pobjednika i bez pogodaka (Jadran 1929. Smokvica - Žrnovo). Zadovoljni su gosti, koji su novim bodom izbjegli zadnje mjesto. U Vela Luci Hajduk 1932. je dobio Grka s 2:1 te ga preskočio na tablici. Istina Grk ima utakmicu manje. Ima još odigrati zaostatak protiv Omladinca kod kuće. Dobije li, opet će biti iznad Hajduka, a doći će na diobu sedme pozicije, bodovno se izjednačiti s ONK Metković i Jadranom 1929. Smokvica. Ne uspije li, ostat će deseti. U tom slučaju ako Omladinac izbjegne poraz, izbjeći će i začelje na koje se opet vraća Žrnovo.

RASPORED 13. kolo
Nedjelja, 4. prosinca, Gruda:
Slaven – Maestral 2:1, Orebić: Orebić – Konavljanin 6:2, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka 1:3, Metković: ONK Metković – Gusar 1:1, Smokvica: Jadran 1929. – Žrnovo 0:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Grk 2:1, slobodan je Omladinac.

1. Župa dubrovačka
29 bodova (25:7), 2. Orebić 23 boda (29:14), 3. Croatia 23 boda (28:17), 4. Slaven 22 boda (19:15), 5. Gusar 20 bodova (25:9), 6. Maestral 19 bodova (19:14), 7. ONK Metković 16 bodova (17:15), 8. Jadran 1929. 16 bodova (17:18), 9. Hajduk 1932. 15 bodova (14:25), 10. Grk (utakmica manje) 13 bodova (15:25), 11. Konavljanin 8 bodova (11:27), 12. Žrnovo 5 bodova (10:25), 13. Omladinac 5 bodova (8:26).

19. travanj 2024 19:33