NogometTREĆA HNL - JUG |

POČEO DRUGI DIO Opet BŠK Zmaj i GOŠK Dubrovnik 1919. bez pobjednika, opet je pogodio Baldo Cicijelj

20. ožujka 2021. - 16:33

Županijski ogled u Blatu bez pobjednika – 1:1. Poveo je GOŠK Dubrovnik 1919. u 6. minuti pogotkom Balda Cicijelja, a BŠK Zmaj je izjednačio u 22. minuti kad je siguran realizator najstrože kazne bio Jakov Marinović.

BŠK Zmaj i GOŠK Dubrovnik 1919. su tako u obje utakmice za bodove ove sezome odigralči bez pobjednika (0:0 u Dubrovniku na startu sezone), te u obje utakmice u 2021. godini osvojili po bod, Blatski 'crveni' oba puta kod kuće, i protiv Uskoka su kolo prije odigrali na Zlinju 1:1, a dubrovački 'plavo bijeli' oba puta u gostima. Prethodno su odigrali 2:2 kod Vodica. U obje utakmice su vodili. U Vodicama s 2:0 sve do 90. minute.

Posebna priča je Baldo Cicijelj, 28-godišnji Konavljanin. Opet je pogodio. Ukupno trinaest puta ove sezone u prvenstvu južne skupine Treće hrvatske lige, te je vodeći topnik lige.

Jadran Luka Ploče, pobjednik prvog dijela sezone, izborio je bod u Makarskoj kog HRNK Zmaj, petoplasiranog sastava lige, u svojoj prvoj utakmici u 2021. godini (Pločani su bili slobodni u 17. kolu, posljednjem kolu prvog dijela, a s kojim je vikend prije nastavljena sezona u južnoj skupini Treće HNL). Budući su Hrvace, prvi pratitelj, poražene kod Hrvatskog viteza, a treća Zagora nije uspjela svladati kod kuće RNK Split, pločanski 'plavi' su i dalje na vrhu.

Pobjedu je u 18. kolu ostvarila Neretva, koja je kod kuće bila bolja od Kamena s 1:0. Kolo prije metkovski sastav je kod kuće ostao praznih ruku izgubivši 3:2 od RNK Split. Pogodak vrijedan tri boda za Neretvu je postigao Ševko Okić u završnici prvog poluvremena.

SEMAFOR 18. KOLA

Subota, 20. ožujka, Blato: BŠK Zmaj – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:1, Vodice: Vodice – Urania 2:1, Posedarje: Hrvatski vitez – Hrvace 1:0, Biograd: Primorac (BNM) – OSK 0:0, Unešić: Zagora – RNK Split 1:1, Metković: Neretva – Kamen 1:0, Makarska: HRNK Zmaj – Jadran Luka Ploče 0:0, nedjelja, 21. ožujka, Mravince: Sloga – Neretvanac, slobodan je Uskok.

1. Jadran Luka Ploče 32 boda / 17 utakmica (35:17), 2. Hrvace 30 bodova / 17 utakmica (28:19), 3. Zagora 30 bodova / 17 utakmica (33:27), 4. Neretvanac 28 bodova / 16 utakmica (26:19), 5. RNK Zmaj (M) 28 bodova / 17 utakmica (23:21), 6. Uskok 24 boda / 16 utakmica (24:17), 7. OSK 24 boda / 17 utakmica (24:28), 8. Urania 23 boda / 17 utakmica (25:26), 9. RNK Split 23 boda / 17 utakmica (27:29), 10. Primorac (BNM) 21 bod / 17 utakmica (21:18), 11. Neretva 21 bod / 17 utakmica (20:28), 12. Hrvatski vitez Posedarje 21 bod / 17 utakmica (20:32), 13. Kamen 20 bodova / 17 utakmica (27:28), 14. BŠK Zmaj 20 bodova / 17 utakmica (27:30), 15. Sloga 17 bodova / 16 utakmica (11:15), 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 17 bodova / 17 utakmica (20:26), 17. Vodice 16 bodova / 17 utakmica (24:35).

RASPORED 19. KOLA

Srijeda, 24. ožujka, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretva, Ivanbegovina: Kamen – Zagora, Split: RNK Split – Primorac (BNM), Otok: OSK – Hrvatski vitez, Hrvace: Hrvace – Sloga, Opuzen: Neretvanac – Vodice, Baška Voda: Urania – BŠK Zmaj, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Uskok, slobodan je HRNK Zmaj (M).

16. travanj 2024 20:41