NogometTREĆA HL - JUG

Pločanima 30. kolo za pet, Neretva dobila Uskok, pogodio za 2:0 unuk olimpijskog pobjednika, legendarnog igrača splitskog Hajduka

2. svibnja 2022. - 06:58
Ante Ivanišević (GOŠK Dubrovnik 1919,) i Luka Anković (Neretva) na Lapadu u dvoboju 5. kola Treće HNL - jug u sezoni 2021./22.Tonči Vlašić

30. KOLO

Subota, 30. travnja, Ploče: Jadran Luka Ploče - Zadar 2:1, Biograd na Moru: Primorac (B) - Junak 0:3, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Urania 1:0, Unešić: Zagora - Neretvanac 4:1, Vodice: Vodice - RNK Split 4:2, nedjelja, 1. svibnja, Metković: Neretva - Uskok 3:0, Otok: OSK - Kamen 1:1, Hrvace: Hrvace - HRNK Zmaj (M) 3:0, Mravince: Sloga - Hrvatski vitez Posedarje 2:1.

1. Jadran LP 56 bodova, 2. Hrvace 51 bod, 3. Hrvatski vitez 51 bod, 4. Zadar 50 bodova, 5. Uskok 48 bodova, 6. Sloga 47 bodova, 7. Junak 46 bodova, 8. Neretva 45 bodova, 9. RNK Split 44 boda, 10. Primorac (B) 44 boda, 11. Zagora 41 bod, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 39 bodova, 13. HRNK Zmaj (M) 39 bodova, 14. Neretvanac 36 bodova, 15. Kamen 35 bodova, 16. Vodice 32 boda, 17. Urania 24 boda, 18. OSK 20 bodova.

Neretva je kod kuće dobila Uskok, Hrvatski vitez je izgubio kod Sloge, Hrvace su svladale kod kuće Zmaj te skočile na drugo mjesto, preskočile sastav iz Posedarja, ali ne zbog više bodova, već zahvaljujući boljoj pogodak. Dakle, nakon što je kompletirano 30. kolo u južnoj skupini Treće hrvatske lige Jadran Luka Ploče je zadržao pet bodova prednosti, koje je stekao dan ranije kad je u derbiju kola dobio Zadar, koji je pobjedom u Pločama mogao preuzeti vrh. Da se to dogodilo, Hrvatski vitez je imao priliku pobjedom kod Sloge izbiti na čelo.

Međutim, u 30. kolu prvo velika pobjeda Jadrana, na kraju se poklopilo dosta toga, pa i pobjeda Neretve je ne samo plus za metkovski sastav, već i za sastav iz Ploča. Naime, Uskok je uspjehom u Metkoviću mogao do drugog mjesta. Ovako je on otpao iz utrke za prvo mjesto s pločanskim sastavom.

Još su četiri kola do kraja. Jadran Luka Ploče opet ima lijepu prednost u borbi za naslov.

U Metkoviću, ogledu Neretve i Uskoka, 3:0 na kraju, a sve do 63. minute bez pogodaka. Potom je Domagoj Zovko pogodio, pa četiri minuta poslije i 25-godišnji Luka Anković, unuk legendarnog igrača iz Gabele, Andrije Ankovića, koji je za metkovski klub igrao od 1955. do 1957. godine, a u dresu splitskog Hajduka odigrao 326 utakmica i postigao 250 pogodaka. Igrao je Andrija Anković i za reprezentaciju. Bio je olimpijski pobjednik u Rimu 1960. godine, a nastupio je i na Svjetskom prvenstvu 1962. godine u Čileu gdje je Jugoslavija bila četvrta.

U 85. minuti Zovko je svojim drugim pogotkom potvrdio trinaestu prvenstvenu pobjedu metkovskih 'plavo bijelih', koji su osmi, sa šest bodova manje od drugog.

Iza Vage osim što je Neretva s tri pogotka stigla do tri boda, sudac Matej Ćulina iz Prigrade je pokazao tri crvena kartona. Dva domaćinu. Od 60. minute su oba sastava igrala s desetoricom (domaći Petar Raguž i gost Luka Grubišić su isključeni zbog međusobnog nagruravanja, a u 90. minuti je Josip Katavić bio neoprezan, skrivio prekršaj za isključenje.

31. KOLO

Subota, 7. svibnja, Posedarje: Hrvatski vitez – Vodice, Makarska: HRNK Zmaj – Zagora, Sinj: Junak – OSK, Ivanbegovina: Kamen – Jadran Luka Ploče, Zadar: Zadar – Uskok, nedjelja, 8. svibnja, Mravince: Sloga – Neretva, Split: RNK Split – Hrvace, Opuzen: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919., Baška Voda: Urania – Primorac (B).

18. travanj 2024 01:12