NogometTREĆA HNL - JUG

Pločani opet bježe pratnji, Neretva prekinula niz neuspjeha najslađim uspjehom, dobila neretvanski El Clasico usred Opuzena!

23. ožujka 2022. - 17:38

RADNA SRIJEDA

Rezultati 23. kola, srijeda, 23. ožujka, Opuzen: Neretvanac - Neretva 0:2, Baška Voda: Urania - HRNK Zmaj (M) 0:1, Sinj: Junak - RNK Split 1:0, Ivanbegovina: Kamen - Hrvatski vitez 1:1, Zadar; Zadar - Sloga 5:1, Klis: Uskok - Vodice 3:0, Ploče: Jadran Luka Ploče - Hrvace 3:0, Otok: OSK - Zagora 1:0, Biograd: Primorac (BNM) - GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1

1. Jadran Luka Ploče (utakmica manje) 44 boda, 2. Hrvatski vitez 41 bod, 3. Uskok 39 bodova, 4. Zadar 38 bodova, 5. Sloga 36 bodova, 6. Primorac BNM 36 bodova, 7. Neretva 36 bodova, 8. Junak 36 bodova, 9. Neretvanac 33 boda, 10. Hrvace 33 boda, 11. RNK Split 32 boda, 12. Zagora 31 bod, 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 28 bodova, 14. HRNK Zmaj (M) 28 bodova, 15. Vodice (utakmica manje) 25 bodova, 16. Kamen 25 bodova,17. OSK 15 bodova, 18. Urania 12 bodova.

Nova, baš lijepa pobjeda pločanskih 'Plavih'. Već nakon petnaestak minuta igre imali su vodstvo protiv Hrvaca kod kuće 2:0, Antonio Raguž i Mihovil Šutalo, početkom nastavka su postigli i treći pogodak (Luka Bubalo). Trinaesta ukupno ove sezone. Isto nije uspio i Hrvatski vitez, prvi pratitelj Pločana, koji je kod Kamena odigrao 1:1. Jadranaši sad imaju tri boda više od sastava iz Posedarja, koji je odigrao utakmicu više.

Marin Oršulić, trener Jadran Luka Ploče

Tonči Vlašić

Jadran Luka Ploče će zaostatak iz 22. kola, gostovanje kod Vodica, koje je odgođeno zbog korone u redovima domaćina, odraditi u srijedu, 6. travnja. Odgađa se tako finale Županijskog kupa u Nogometnom centru Neretva u kojem su Pločani trebali biti gosti Neretve, sastava koji je ove srijede prekinuo niz neuspjeha (četiri poraza za redom), i to najslađim mogućim uspjehom – pobjedom u neretvanskom El Clasicu, i to usred Opuzena. Pogađao je dva puta u nastavku mrežu Neretvanca Bruno Jelavić.

GOŠK Dubrovnik 1919. nije uspio ostvariti treću gostujuću pobjedu za redom, nije uspio ni četvrtu utakmicu u gostima za redom ostati neporažen. U Biogradu je domaćin, Primorac, stigao do vodstva 2:0 u završnici prvog poluvremena. Anel Topuzović je uspio početkom nastavka samo prepolovio zaostatak.

24. KOLO

Subota, 26. ožujka, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – OSK, Unešić: Zagora – Jadran Luka Ploče, Posedarje: Hrvatski vitez – Junak, Split: RNK Split – Urania, Makarska: HRNK Zmaj – Neretvanac, nedjelja, 27. ožujka, Metković: Neretva – Primorac (BNM), Hrvace: Hrvace – Uskok, Vodice: Vodice – Zadar, Mravince: Sloga – Kamen.

16. travanj 2024 18:29