NogometTREĆA HNL - JUG

Pločani odbili napad Zadra, uspjeli ono što je prethodno zadnji uspio GOŠK Dubrovnik 1919. i to prije više od pola godine, u 30. kolu Lapad slavi Luku Matića

1. svibnja 2022. - 07:09

30. KOLO

Subota, 30. travnja, Ploče: Jadran Luka Ploče - Zadar 2:1, Biograd na Moru: Primorac (B) - Junak 0:3, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Urania 1:0, Unešić: Zagora - Neretvanac 4:1, Vodice: Vodice - RNK Split 4:2, nedjelja, 1. svibnja, Metković: Neretva - Uskok (17 sati), Otok: OSK - Kamen, Hrvace: Hrvace - HRNK Zmaj (M), Mravince: Sloga - Hrvatski vitez Posedarje.

1. Jadran LP 56 bodova, 2. Hrvatski vitez (utakmica manje) 51 bod, 3. Zadar 50 bodova, 4. Uskok (utakmica manje) 48 bodova, 5. Hrvace (utakmica manje) 48 bodova, 6. Junak 46 bodova, 7. RNK Split 44 boda, 8. Primorac (B) 44 boda, 9. Sloga (utakmica manje) 44 boda, 10. Neretva (utakmica manje) 42 boda, 11. Zagora 41 bod, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 39 bodova, 13. HRNK Zmaj (M) (utakmica manje) 39 bodova, 14. Neretvanac 36 bodova, 15. Kamen (utakmica manje) 34 boda, 16. Vodice 32 boda, 17. Urania 24 boda, 18. OSK (utakmica manje) 19 bodova.

Jadran Luka Ploče je dobio derbi 30. kola kod kuće protiv Zadra, odbio napad momčadi iz Stanova na prvo mjesto te je stekao duplo veću prednost – šest bodova (Jadran Luka Ploče sad ima 56 bodova, a Zadar je ostao na 50). Hrvatski vitez, koji će u akciju dan poslije, u nedjelju, 1. svibnja, ostao je drugi s bodom više od trećeg Zadra, ali sad ima pet bodova manje od lidera.

Ne znamo što je Hrvatski vitez priželjkivao, koji rezultat u derbiju kola, teško da je želio baš pobjedu pločanskih 'Plavih', međutim, nema sumnje što sad priželjkuje Jadan Luka Ploče od utakmice u Mravincima gdje je Hrvatski vitez gost Sloge.

Pločanski sastav je mrežu Zadra pogađao u 11. i 49. minuti. Prvo je pogodio Marin Romić, a zatim Mihovil Šutalo. Između prva dva pogotka na utakmici Jadran nije iskoristio nekoliko prilika, a imao ih je i nakon drugog pogotka. Zadrani su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz (Ante Toni Bačkov u 72. minuti).

- Čestitam Jadranu na pobjedi, zasluženo su slavili – istaknuo je trener Zadra Želimir Terkeš u izjavi za Zadarski list.

Zadar nije znao za poraz od 16. listopada 2021. godine i gostovanja u Dubrovniku kad je izgubio od GOŠK Dubrovnika 1919. istim rezultatom – 2:1, kad su njegovu mrežu pogađali Marko Farić i Antonio Smrdelj. Nakon toga 19 prvenstvenih utakmica u nizu Zadra bez poraza (deset pobjeda i devet neodlučenih rezultata). Ali tom nizu, nakon 196 dana je došao kraj.

Pločani ovog proljeća šest pobjeda, neodlučan rezultat i šest poraza, ali barjak se i dalje vijori na Jadranovom zbog gotovo odlične berbe bodova u prvom dijelu. Vijorit će se i nakon što se zaključi 30. kolo zahvaljujući pobjedi u derbiju.

Jadran Luka Ploče - Zadar 2:1

Vladimir Dugandzic/Cropix

Darko Cvijanović, trener Jadran Luka Ploče

Matej Marin Topić (Jadran Luka Ploče) i Marko Jordan (Zadar)

Sudac Ante Sočo okruzen igracima Jadran Luke Ploče

Slavi Jadran Luka Ploče pogodak u mreži Zadra

Uspješan je u 30. kolu bio i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je stigao do svoje desete prvenstvene pobjede. Uraniju je dobio na lapadskom travnjaku drugim ovosezonskim pogotkom Luke Matića, koji je po dobrom starom običaju nadvisio sve u kaznenom prostoru, te udarcem glavom poslao loptu u mrežu. Igrala se 73. minuta kad je to uspio.

Neretvanac je bio gost Zagore. Poražen je s 4:1. Zagora je povela s 2:0, a zatim je Mario Tutavac bio strijelac za 'Plavu makinju' u 41. minuti. U nastavku nova dva pogotka domaćina. Neretvanac je doživio sedmi poraz u posljednjih osam utakmica, deveti u trinaest utakmica u proljetnom dijelu, a  četrnaesti ukupno ove sezone.

Neretva na teren izlazi u nedjelju, 1. svibnja. Uskok, koji može skočiti na drugo mjesto, gost je u Metkoviću. Domaći love trinaestu pobjedu.

31. KOLO

Subota, 7. svibnja, Posedarje: Hrvatski vitez – Vodice, Makarska: HRNK Zmaj – Zagora, Sinj: Junak – OSK, Ivanbegovina: Kamen – Jadran Luka Ploče, Zadar: Zadar – Uskok, nedjelja, 8. svibnja, Mravince: Sloga – Neretva, Split: RNK Split – Hrvace, Opuzen: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919., Baška Voda: Urania – Primorac (B).

16. travanj 2024 20:55