NogometTREĆA HNL - JUG

‘Plava makinja‘ stigla do druge pobjede u drugom dijelu sezone, ukupno devete, te sad zove navijače: ‘Dođite na neretvanski El Clasico!‘

20. ožujka 2022. - 20:55

22. KOLO

Subota, 19. ožujka, Metković: Neretva – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:1, Hrvace: Hrvace – OSK 2:0, Posedarje: Hrvatski vitez – Zadar 1:1, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Junak 1:3, nedjelja, 20. ožujka, Opuzen: Neretvanac – Urania 2:0, Unešić: Zagora – Primorac (B) 4:3, Mravince: Sloga – Uskok 0:3, Split: RNK Split – Kamen 1:1, nije se igralo u Vodicama: Vodice – Jadran LP.

POGLEDAJTE POREDAK

1. Jadran Luka Ploče (utakmica manje) 41 bod, 2. Hrvatski vitez 40 bodova, 3. Sloga 36 bodova, 4. Uskok 36 bodova, 5. Zadar 35 bodova, 6. Primorac BNM 33 boda, 7. Neretva 33 boda, 8. Neretvanac 33 boda, 9. Hrvace 33 boda, 10. Junak 33 boda, 11. RNK Split 32 boda, 12. Zagora 31 bod, 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 28 bodova, 14. HRNK Zmaj (M) 25 bodova, 15. Vodice (utakmica manje) 25 bodova, 16. Kamen 24 boda,17. OSK 12 bodova, 18. Urania 12 bodova.

Uzeo je Neretvanac sva tri boda, dobio kod kuće Uraniu s 2:0. Već u 2. minuti je zatresao mrežu gosta iz Baške Vode. Uspio je to Mate Zvonimir Lasić. U 32. minuti Antonio Guć, vratar gostiju, spriječio je izglednu situaciju za pogodak igranjem rukom izvan kaznenog prostora, te je opravdano isključen.

'Plava makinja' je u 83. minuti poduplala prednost, te potvrdila uspjeh. Cyrille Dominique Kpan je bio strijelac.

- Pobjeda je bila teška ali apsolutno zaslužena - istaknuli su iz Neretvanca, te pozvali navijače u srijedu, 23. ožujka, na novi neretvanski derbi, popularni El Clasico, kada će gost na Podvornici biti Neretva.