NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

PET ZA PET MOMČADI IZ GABRILA U ZADNJIH 90 MINUTA SEZONE Croatija 'petardom' do naslova prvaka!

19. svibnja 2019. - 22:48
Croatija je sama odlučivala o svojoj sudbini, i to na svom terenu, i kad je u razmaku od pet minuta u prvoj polovici prvog poluvremena posljednjeg kola sezone već dva puta izigrala obranu Konavljanina, povela pogotcima Vlaha Grbešića iz kaznenog udarca u 14. te Damira Hodžića u 19. minuti, konkurenciji je bilo jasno kako će teško doći u novu priliku da se okiti naslovom pobjednika Prve županijske lige.

Momčad trenera Frane Lojića nije na tome stala. U nastavku utakmice je još tri puta tresla mrežu Konavljanina (Matej Nađ u 58., Teo Đukan u 71. te Maro Kalauz u 90. minuti) te je u Gabrilima za domaće sve bilo baš za pet.

Na kraju, kad su stigli rezultati s ostalih terena, ispalo je kako Croatiji nije trebao ni bod protiv Konavljanina. Prvi pratitelj Župa dubrovačka, koja je imala bod manje uoči zadnjih 90 minuta sezone, izgubila je u Orebiću od istoimenog domaćina s 2:0, a Slaven, koji je imao dva boda manje i koji je također mogao do naslova, također je ostao praznih ruku. Izgubio je kod kuće 1:0 od ONK Metković kojem pogodak Vladimira Štimca u trećoj minuti sudačke nadoknade nije donio željeno četvrto mjesto da bi igrali u kvalifikacijama za veći rang. Naime, utakmica u Kominu je već bila gotova, a tamo je Gusar dobio Sokola s 2:1 nakon što je momčad iz Dubravke prva postigla pogodak. Gusar je zahvaljujući boljem međusobnom rezultatu od ONK Metković ostao četvrti, dok su metkovski 'crveno bijeli' peti.

Šesto mjesto, posljednje u gornjem domu, zauzelo je Športsko društvo Smokvica, koja je najuspješniji sastav završnice prvenstva. Jedino ona nije izgubila niti jednu utakmicu u zadnjih pet kola, a jedina je sezonu zaključila s tri pobjede. ŠD Smokvica je u zadnjih pet utakmica ostvarila četiri pobjede i jedan remi. Zanimljivo, prije završnice za pet upisala je pet poraza u nizu, a proljetni dio je počela 4:0 uspjehom kod kuće protiv Orebića od kojeg je na startu sezone izgubila u Orebiću 2:1.

Grk je uoči zadnjeg kola bio 'zakucan' na posljednjem mjestu. Sezonu je zaključio pobjedom kod kuće protiv Žrnova, koji je ostao prvi iznad momčadi iz Potomja. Sokol je deseti, Hajduk 1932. deveti, Konavljanin osmi, Orebić sedmi...

USKORO OPŠIRNIJE O USPJEHU NK CROATIA GABRILI

SEMAFOR 22. kolo
Nedjelja, 19. svibnja, Orebić:
Orebić - Župa dubrovačka 2:0, Komin: Gusar - Sokol 2:1, Gabrili: Croatia - Konavljanin 5:0, Gruda: Slaven - ONK Metković 0:1, Potomje: Grk - Žrnovo 1:0, Smokvica: ŠD Smokvica - Hajduk 1932. 2:1.

1. Croatia 48 bodova (49:17),
 2. Župa dubrovačka 44 boda (45:25), 3. Slaven 43 bodova (40:22), 4. Gusar 39 bodova (47:25), 5. ONK Metković 39 bodova (34:20), 6. ŠD Smokvica 26 bodova (42:39), 7. Orebić 26 bodova (25:30), 8. Konavljanin 24 boda (24:44), 9. Hajduk 1932. 22 boda (27:42), 10. Sokol 21 bod (25:41), 11. Žrnovo 20 bodova (17:45), 12. Grk 18 bodova (26:50).
Damir Hodžić prvi strijelac lige!
Damir Hodžić je postigao jedan pogodak u posljednjem kolu, pobjedi Croatije 5:0 protiv Konavljanina te je najbolji strijelac lige. Mateo Kljunak (Grk) ima pogodak manje. Dražen Kukrika, delegat utakmice Croatia - Konavljanin, uručio je Hodžiću trofej za najboljeg strijelca, dok je Darij Jasprica, povjerenik natjecanja, predao Croatiji pokal za prvo mjesto. Prvi ga je podigao kapetan Croatije Tomislav Marinović.

19. travanj 2024 00:13