Nogomet9. KOLO PRVE ŽUPANIJSKE LIGE

Pale su mnoge utvrde: nema više neporaženih, Gusar i Konavljanin uspjeli što nije nitko prije njih, Croatija zapjevala na Lužama, Žrnovo iznenadilo

21. studenog 2021. - 16:02

Konavljanin je dobio na Šupjaci ONK Metković, a Gusar kod kuće Slavena, te više nema neporaženih sastava lige, a u Dubravci prvi put je Sokol ostao praznih ruku, sva tri boda uzela je Croatija, te je evo na dva boda od lidera, sastava s Grude, a ispred metkovskih 'crveno bijelih', koji imaju utakmicu manje...

Gusar je svladao Slavena pogotkom Ivana Popovića u 85. minuti. Popović je ušao u nastavku utakmice, igrao od 46. minute, a izašao iz igre u 88. minuti. Slaven u zadnje dvije utakmice bez pogotka, 0:0 na Gnjilama protiv Sokola, a sad 0:1 u Kominu. Gusar je pak ostvario petu pobjedu. Ima utakmicu manje, ali ima i kaznu od dva boda zbog prekida u Smokvici.

Sokol je na svojim Lužama dobio Žrnovo sa 4:1, zatim Gusara s 3:1, te Maestrala s 5:0, ali nije uspio i Croatiju, koja je pogocima Tomislava Marinovića i Luke Peraka odnijela sva tri boda. Nikša Dragić je prepolovio prednost gostiju u završnici susjedskog derbija, imao u sudačkoj nadoknadi utakmice pokušaj glavom, ali lopta nije išla u okvir gol. Prvo poluvrijeme obilježio je prekrasan pogodak kapetana Croatije Marinovića, pod gredu. Početkom nastavka sjurio se Perak prema golu domaćih, pokušala su ga zaustaviti dvojica igrača Sokola, ali napadač Croatije je s dvadesetak metara ciljao u trku te pogodio.

Na Šupjaci već u 2. minuti Konavljanin je zatresao mrežu ONK Metković, i to iz slobodnog udarca, iskosa, s više od 20 metara. Davorin Krešić je pogodio suprotni gornji kut gola Hrvoja Marevića. Vrlo brzo gost je izjednačio. Vinko Batinović je nakon ubačaja iz kuta bio najviši u skoku. Domaćin je do pobjede stigao u 77. minuti kad je strijelac bio Matej Perić, te momčad Stijepa Njire slavi treću pobjedu, a prvu kod kuće, drugu uzastopnu, sve tri ostvarila je u zadnja četiri kola.

Prva ŽNL, 9. kolo, Čilipi: Konavljanin - ONK Metković 2:1
Tonči Vlašić

U Potomju je dva puta Maestral uspio anulirati minimalnu prednost Orebića, ali nakon 2:2, do kraja utakmice (samo) dva pogotka Kapetana, koji su tako stigli do nove, četvrte pobjede, a ostavili sastav iz Krvavca na začelju. Strijelci za Orebić bili su Miroslav Ninčević u 12., Ante Kordić u 51. i 74., te Tonko Kapiteli u 62. minuti, a za Maestral Tonći Jerković u 18. i Dane Dominiković u 58. minuti.

Na Zlinju bez pogodaka u susjedskom ogledu do 67. minuti, a tad je mrežu Jadrana iz Smokvice zatresao Dino Velimirović za BŠK Zmaj, koji je pobjedu potvrdio u sudačkoj nadoknadi utakmice kad je strijelac bio Frank Žanetić. BŠK Zmaj je sezonu otvorio 4:0 pobjedom kod kuće protiv Sokola, a nakon toga sedam kola bez pobjede, osvojio je samo jedan bod od mogućih dvadeset i jedan.

U drugoj utakmici na otoku, Žrnovo je iznenadilo Župu dubrovačku, Nikša Skokandić je dobio Milana Petrovića. Domaćin je poveo u 26. minuti pogotkom Domagoja Čule, gosti su izjednačili u 55. minuti pogotkom Stanislava Vasiljaj, i kad se činilo kako će završiti 1:1, u 89. minuti Denis Šeparović, koji je ušao u igru u 75. minuti, pogodio je za radost domaćih, drugu pobjedu ove sezone. Prvu su ostvarili kod kuće protiv Maestrala istim rezultatom.

Rezultati 9. kola, nedjelja, 21. studenog, Blato: BŠK Zmaj – Jadran Smokvica 2:0, Žrnovo: Žrnovo – Župa dubrovačka 2:1, Čilipi: Konavljanin – ONK Metković 2:1, Dubravka: Sokol – Croatia Gabrili 1:2, Komin: Gusar – Slaven 1:0, Orebić: Orebić – Maestral 4:2.

POGLEDAJTE POREDAK

1. Slaven 20 bodova (20:7), 2. Croatia 18 bodova (24:13), 3. ONK Metković (utakmica manje) 17 bodova (18:4), 4. Gusar (utakmica manje, dva oduzeta boda) 14 bodova (15:13), 5. Orebić (utakmica manje) 14 bodova (15:12), 6. Konavljanin 13 bodova (14:15), 7. Sokol 12 bodova (16:13), 8. Župa dubrovačka 12 bodova (13:14), 9. Jadran 1929. 9 bodova (11:17), 10. BŠK Zmaj 7 bodova (14:17), 11. Žrnovo (utakmica manje) 7 bodova (9:17),12. Maestral 3 boda (11:38).

10. KOLO

Nedjelja, 28. studenog, Smokvica: Jadran – Maestral, Gruda: Slaven – Orebić, Gabrili: Croatia – Gusar, Metković: ONK Metković – Sokol, Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin, Blato: BŠK Zmaj – Žrnovo.

24. travanj 2024 13:35