NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OREBIĆ UZEO BARJAK Sokol i dalje čiste mreže, nitko više nije bez boda!

6. listopada 2019. - 20:52
Orebić je zaustavio ONK Metković. Slavio je kod kuće protiv vodećeg sastava nakon prva dva kola s 3:2 te preuzeo od njega vrh Prve županijske lige. Dvije pobjede i jedan remi je učinak Orebića u prva tri kola. Osvojio je sedam od devet mogućih bodova. Isti ima i Sokol, koji je u trećoj utakmici ove sezone na Gnjilama odigrao bez pogodaka protiv Croatije iz Gabrila. Prethodno je dobio Župu dubrovačkiu s 1:0, a potom istim rezultatom Slaven kad je bio u ulozi gosta. Sokol je jedina momčad bez primljenog pogotka.

U Orebiču domaći su poveli 2:0 (Hrvoje Rikalo u 10. te Ante Kordić u 30. minuti). Do odmora je ONK Metković prepolovio prednost Orebića (Nikola Jelčić u 39. minuti), a izjednačio početkom nastavka (Josip Plečaš u 52. minuti). U 80. minuti odluka – Ivan Roso je pogodio za pobjedu Orebića. U 90. minuti isključeni su zbog međusobnog udaranja Vladimir Ravlić (Orebić) i Tomislav Miletić (ONK Metković).

Čak pet sastava ne zna za poraz nakon 3. kola. Hajduk 1932., Žrnovo i Croatia imaju po pobjedu i dva remija. Hajduk 1932. je u 3. kolu ostvario prvu pobjedu, i to je ujedno najuvjerljivija pobjeda kola. Sa 4:1 je u Krvavcu dobio Maestral. Sve ostale utakmice su završile bez pobjednika. Dvije bez pogodaka (Gusar – Žrnovo te Sokol – Croatia), a dvije rezultatom 1:1 (Konavljanin – Slaven te ŠD Smokvica – Župa dubrovačka). Četiri sastava su bez pobjede u prva tri kola – Konavljanin, ŠD Smokvica i Slaven su stigli do prvog boda u 3. kolu.

U Kominu je Žrnovo ostalo s desetoricom u 89. minuti (Kristijan Ređepaj u 89. minuti), a na Grudi Croatia u 60. minuti (drugi žuti Tomislav Marinović), a u 80. minuti Sokol (drugi žuti Nikša Mihaljević). U Smokvici Župa dubrovačka je povela u 65. minuti pogotkom Ivana Kalauza, a domaćin je izjednačio u 88. minuti (Antonio Pecotić).  Župa dubrovačka je ostala s desetoricom u 56. minuti (Mato Šimunović). Strijelac za Mestral bio je Darko Jerković u 64. minuti, a za Hajduk 1932. Igor Čović u 40., Vinko Ničević u 51., Igor Žuvela u 72. te Bruno Berković u petoj minuti sudačke nadoknade. Na Šupjaci je Slaven poveo pogotkom Gorana Obradovića u 12. minuti, a Konavljanin je izjednačio u 42. minuti kad je mrežu gostiju zatresao Mile Pjaca.

3. KOLO
Nedjelja, 6. listopada, Krvavac:
Maestral – Hajduk 1932. 1:4, Komin: Gusar – Žrnovo 0:0, Gruda: Sokol – Croatia 0:0, Čilipi: Konavljanin – Slaven 1:1, Smokvica: ŠD Smokvica – Župa dubrovačka 1:1, Orebić: Orebić – ONK Metković 3:2.

FOTO Župa dubrovačka
1. Orebić 7 bodova (8:6), 2. Sokol 7 bodova (2:0), 3. ONK Metković 6 bodova (8:3), 4. Hajduk 1932. 5 bodova (6:3), 5. Žrnovo 5 bodova (5:3), 6. Croatia 5 bodova (4:3), 7. Gusar 4 boda (7:3), 8. Župa dubrovačka 4 boda (3:2), 9. Konavljanin 1 bod (1:4), 10. Maestral 1 bod (4:9), 11. ŠD Smokvica 1 bod (4:10), 12. Slaven 1 bod (1:7).
4. KOLO
Nedjelja, 13. listopada, Vela Luka: Hajduk 1932. – ONK Metković, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić, Gruda: Slaven – ŠD Smokvica, Gabrili: Croatia – Konavljanin, Žrnovo: Žrnovo – Sokol, Krvavac: Maestral – Gusar. Početak u 15.30 sati.

24. travanj 2024 01:31